Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha csak formásítani akarom a...

Ha csak formásítani akarom a fenekem, akkor oda kell figyelni az étkezésre?

Figyelt kérdés
fogyni nem akarok, 175 centi és 55 kiló vagyok. viszont a fenekem ilyen puha, lógós :( De már dolgozom rajta, találtam a neten gyakorlatokat. csak az a kérdésem lenne, hogy ha formás popsit szeretnék, akkor az étkezésre is oda kell figyelni vagy elég a gyakorlatokat végezni?
2010. febr. 25. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy most petyhüdt, lógós, annak az oka, hogy amellett, hogy felesleg van rajta, a farizmod nem elég nagy, nem elég fejlett. Ha formásítani akarod, minden erőddel először is azon kell lenned, hogy a farizmod méretét növeld, és ahogy ezzel haladsz, úgy még a felesleg is egészen másképp, kerekebben fog állni. Aztán ha már eléggé kidolgoztad az izmodat, és még többet akarsz, utána elkezdheted az izomtömeged szinten tartása mellett leadni a felesleget, és akkor bizony olyan feneked lesz, mintha körzővel rajzolták volna, és diót lehet rajta törni.

Sok sikert! :)

2010. febr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! Hogy tudom a farizmom méretét növelni? :D Az jó ha ilyen gyakorlatokat csinálok rá hogy pl emelgetem négykézláb meg oldalt fekve?
2010. febr. 28. 20:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, az ilyen gyakorlatok feszesítik az izmot, növelik az izomtónust, és fogyasztanak is, de izomtömeget nem tudsz növelni velük. Tömegnöveléshez nagyobb súlyokat kell emelni. Én azt javaslom, hogy végezz csípőtolást (biztos ismered ezt a gyakorlatot) úgy, hogy súlyok vannak a csípődre-hasadra téve, méghozzá olyan nagy súlyokat, hogy amivel egy sorozatban legfeljebb 12-15 ismétlést tudsz végrehajtani. Ilyen súlyokkal végezz kezdetben annyisszor tíz ismétlést, vagyis annyi tízes sorozatot, hogy az utolsó két sorozat teljesítése már nehezen menjen. Két sorozat között 3 percet pihenj! Aztán később már megteheted azt, hogy minden sorozatban bukásig edzel, vagyis akkora súlyt választasz, amit maximum 6-8-szor tudsz kinyomni, és minden sorozatben el is végzel ennyi ismétlést, teljesen elfárasztva az izmokat. Ha nem világos valami, van egy összetettebb edzéstervem kifejezetten fenékformálásra, ha érdekel, küldj nekem privát mailt, és ott részletesebben is megbeszélhetjük a dolgokat. Viszont ezesetben kérlek, írd meg azt is, hogy pontosan melyik válaszomra reagálsz és hogy melyk kérdező vagy! De ha nem akarsz annyira belemenni, és ezek a tanácsok is teljesen érthetőek, akkor örülök, ha segíthettem!

Hajrá! :)

2010. márc. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a testeden változást szeretnél, mindenképp fontos odafigyelni az étkezésre.
2010. márc. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!