Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nézik le a KungFu...

Miért nézik le a KungFu stílusok közül a Wing Tsunt?

Figyelt kérdés

Már többfelől is hallottam, hogy amikor a harcművészetek ezen része merült fel, sokan a szájukat húzogatták, de senki nem tudott normális érvet mondani ellene, csak azt hallom mindenhol, hogy az "női" stílus.


Ti mit gondoltok? A válaszokat előre is köszönöm!


Laikusok kíméljenek!



2015. jún. 1. 09:01
 1/7 aikiboxer ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy ki mit néz le. Az önigazolás, más stílusok lekicsinylése gyengeséget mutat.


Az egészséges kritika más műfaj, de ez nem más kung-fu stílusok felől érkezik.

2015. jún. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is vitát akarok kirobbantani, szimplán érdekelnek a véleményeitek erről és más stílusokról.
2015. jún. 1. 09:37
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert Magyarországon szinte csak pénzlehúzásként üzemel. Ráadásul nem szerzel valódi küzdelmi rutint.
2015. jún. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem azért fikázzák, mert "női stílus", hanem azért, amit az előző írt: pénzlehúzásra mennek


voltam már edzésükön, nekem tetszett, de a magas tagdíj illetve vizsgadíjak, ruhadíjak, stb. miatt nem járnék

2015. jún. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert nincsen küzdelem.Az edzés célja az,hogy fejlődjenek a küzdelmi képességeid.Itt ez nem tud megtörténni a küzdelem hiánya miatt.Ezért ez olyasmi,mintha elmennél ku/rvázni és a dugás helyett beszélgetnél vele egy fél órát a pénzedért,vagy hamburgert ennél hús nélkül,vagy olyan kocsival akarnál elindulni aminek nincsen kereke,vagy van egy gyönyörű kulacsod,de nincsen vized stb,vagyis csak a lényeg hiányzik a küzdelem nélküli edzésekből.
2015. jún. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos azoknak akik azt írják , hogy itthon a lehúzásra mennek azoknak igazuk van. 2 évig tanultam , én szerencsére jó helyet találtam akkor , volt rendes sparring , páros gyakorlatok , ütés-rúgás kombinációk stb de nem távolodtunk el a stílustól sem. Ugyanakkor mikor bezárt a hely (külföldre költözött az edző) akkor néztem sok másik Wing Chun oktatót és szinte egytől- egyig parasztvakítás folyik ott "tradicionális kung fu" név alatt.
2015. jún. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudok igazságot tenni abban, hogy van e alapja a Wing Tsun ill. Wing Chunnal kapcsolatban megfogalmazott kritikáknak. Viszont a személyes tapasztalatomat meg tudom osztani a hatékonyságát illetően. Kb. 3 hónapig jártam edzésre, ami sajnos abba maradt egyéb okok miatt...


Idén májusban egy meleg napon vártam a buszmegállóban a buszomat, ez egy teljesen zárt kb. két méterig kőből kirakott falusi buszmegálló. Belépett egy középkorú férfi aki nem idén barnult... Gyanúsan méregetett. Elég vékony testalkatom van gondolom ezért döntött úgy, hogy belém köt, habár magasabb voltam nála. Buszjegyre kért volna pénzt, de tudattam vele, hogy ezt nem tőlem fogja megkapni. Egyre erőszakosabb lett és lökdösni kezdett, beszúrogatott ököllel hasra olyan romásan, laza keménykedő mozdulatokkal. Kértem, hogy hagyja abba. De egyre erőszakosabb lett és a falnak lökött. Ekkor felfogtam, hogy ez nem játék és ha nem csinálok valamit akkor csúnyán meg leszek verve. Erőt vettem magamon és a falnak támaszkodva a hátammal vissza lendítettem magam és távolabb löktem magamtól.

Aztán rögtön beléptem elé és neki mentem láncütéssel, amit próbált védeni de nagyon meglepődött és három négy lépést hátrált a buszmegálló másik faláig, ahol koppant a feje a kőbe. A végén már nem tudott fedezéket találni és be kapott 2-3 ütést fejre ekkor összehúzta magát, utána már nem ütöttem. Elléptem tőle közben a szemközti kocsmából jött két fószer segíteni amire már nem volt szükség a cigánygyerek meg elfutott a patakparton aztán ötven méterrel odébb fenyegetőzött...

Semmi extrát nem csináltam, miután elkezdtem csépelni csak védekezett és nem is tudott csinálni semmit. Nyilván nem küzdősportokat űző valaki volt, de látszott, hogy nem most csinálta először. Szerintem a Wing Tsun, Chun önvédelemre lett kitalálva és nem arra, hogy a ringben kesztyűben előre megírt játékszabályok mellett gyakorolják. Ezért szerintem nem is lehet összehasonlítani küzdősportokkal.

2015. júl. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!