Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik egyesületnél érdemes...

Melyik egyesületnél érdemes tanulni a WingTsun KungFu-t Budapesten?

Figyelt kérdés

2015. jan. 9. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
mindenhol örömmel elteszik a pénzed.
2015. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem Budapesten számos jó edzés van, ez a főváros.


Biztos, hogy senkinek sem kellene wintsunoznia, hiszen igazi, komoly edzések is vannak amiken megtanítanak bunyózni, megvédeni magad.

2015. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:
Annál, amelyiknek az edzésén zsákolás van és puhakesztyűs, fogvédős kesztyűzés.
2015. jan. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor tapasztalat alapján konkrét egyesületeket nem tudtok mondani?
2015. jan. 19. 09:06
 5/5 anonim ***** válasza:

Neem, ugyanis nincs olyan egyesület, ahol normális sparring lenne, mert nagyjából mindenki észrevenné magán, hogy nem tud semmit megcsinálni 'élesben'. Hát mondjuk a védőcuccos bunyó sem éles még, de legalább kicsit lehet szimulálni reálisabban.


Ilyen nincs, amikor mégis van.. volt youtube-on egy videó, ahol 4-5 stílussal összevetettek wingtsunosokat, kiálltak kesztyűzni és ezek a meccsek voltak összemontázsolva. Persze már nincs fenn a videó, legutóbb mikor kerestem.. lehetett volna azt mondani, hogy ugye pont olyan videókat látunk, ahol éppen veszítettek a wingtsunosok. Az a gond, hogy valójában az edzésüknél fogva, szinte mindenképp erre lehet számítani.


Még a wingchunosok is megkülönböztetik a wintsunt, deeee én azért.. oké, tanulok én is kungfut, de ha wingchun jön szóba, akkor inkább megnézek egy ip man filmet, aztán lemegyek zsákolni a saját edzésemre..


Tanulj pár évig ökölvívást meg thai boxot, utána kipróbálhatod a wingtsunt. Bár akkor már erősebb leszel az edzőnél, hiába gyakorol már 10-15 éve :S

Ez mondjuk nem jó, viszont egy általánosnak tűnő kép magyar kungfuról. De hát keress rá mások véleményére, van itt is pár felhasználó akik jobban ismerik ezt mint én, ők talán jobban leírják ezt az egészet.

2015. jan. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!