Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent az a mondat, hogy:...

Mit jelent az a mondat, hogy: "A ZSÍRÉGETÉS OPTIMUMA A MAXIMÁLIS PULZUS 60%-A KÖRNYÉKÉN VAN"?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem... Egyáltalán honnan tudjam, mennyi a maximális pulzusom? ( Mikor? Amikor már kiugrik a szívem? )

2015. jún. 2. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Maxim@lis pulzusod az, amire mondjuk egy sprinttel maximumra fel tudod pörgetni magadat.
2015. jún. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mennyi szokott lenni a MAXIMÁLIS PULZUS KB.... ?

Nekem nem megy föl csak 140-ig. Annak kell számolnom a 60 %-át? Az 84-es pulzust jelent. LÉTEZIK? Alaphelyzetben 90 a pulzusom gyakran. ...Mi nem stimmel?

2015. jún. 3. 08:08
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz nagyon ki kell hajtani magad, hogy a max. pulzust elérd. Hobbi szinten nem is mérik általában, hanem számítják különböző módszerekkel. Elég pontatlan eredménye lesz, de viszonyításnak jó.

Itt egy egész cikksorozat a pulzustartományokról:

[link]

2015. jún. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
De am a leggyakpribb megközelítés és sok komoly spprtoló is így határozza meg az aerob tartomány kb csúcsát, az a tempó aminél éppenhogy tudsz beszélni lihegés nélkül.
2015. jún. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!