Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő sakkozó vagyok, szinte...

Kezdő sakkozó vagyok, szinte csak az alapokat ismerem. Tényleg van olyan szabály, hogy ha megérintettem egy figurát, akkor köteles vagyok azzal lépni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 16:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha van szabályos lépése az adott figurának, akkor igen, van ilyen versenyszabály, de ha nem versenyen vagy hanem csak úgy szórakozásból játszol a haveroddal, akkor nem mindig szoktuk ezt betartani. Megállapodás kérdése, kérdezd meg róla az ellenfeled. Másik, hogy ha nem tud lépni a bábú akkor nyilván nem kell vele lépni, pl a játék legelején nyugodtan fogdoshatod a bástyádat versenyen is, mivel az első lépésben úgyse tud lépni.
2015. jún. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Pandaborso válasza:
100%
Nálunk ezt nagyon szigorúan veszik, külön neve is van. "Fogott bábu lép", ami azt jelenti, hogyha megfogtál egy figurát, kötelező azzal lépni. Ezt versenyen kívül is betartjuk, kivéve ha nem saķkozunk, hanem partit elemzünk.
2015. aug. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez kizárólag versenyszabály...


Most ha csak úgy sakkoztok, akkor ez teljesen felesleges...ott a játék a lényeg úgyis.


Meg amúgy van a rutinos sakkozó trükk is, hogy versenyen, ha megfogod a figurát, akkor utána azt mondod, hogy "csak igazítottam" és azt el kell fogadniuk.

Mert a figurák állhatnak nem teljesen a mező közepén, furcsán, stb...így meg lehet őket igazítani...

Ezért nem is szólhat senki...

A lényeg csak az, hogy a figurát ne emeld (!) fel a tábláról, mert onnantól az már nem számít igazításnak...


Nade ha nem verseny van, hanem csak játszotok, akkor ez tök hülyeség, ott semmi értelme ennek a "szabálynak".


Remélem segítettem!


Üdv

2015. aug. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!