Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek eredményes...

Hogyan legyek eredményes sakkozó? Mennyi munkával válhat a sakk tudásom olyan szintüvé, hogy versenyen is legyen értelme indulni?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok. Tudom kicsit korábban kelett volna elkezdenem sakkozni, és nem leszek így már nagy versenyző, de mégis szeretnék olyan szinten játszani amivel esetleg hosszú évek mulva elérhetek különböző "fokozzatokat". Hivatalosan mérten magas az IQ-m és jól teljesítek a legtöbbe elemi tantárból (matematikából, fizikából nagyon jól teljesítek), mindig is jó volt a rövidtávú memóriám szóval az adottságaim elméletileg megfelelőek lennének ahoz, hogy ha nem is kiváló de jó sakk játékos legyek országos szinten sok munkával. Tudok játszani de 10 alkalomnál többet nem játszhattam. Kíváncsi lennék, hogy mit javasolnátok a kezdéshez és ahoz, hogyan fejlődjek itthon. Előre is köszönöm.

2015. márc. 24. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Sakkönyvek, sakk a neten, sakk-klubbok. Bár erősen kétlem, hogy 1800-1900-nál nagyobb ELO pontra tegyél szert, bármekkora IQ-s is vagy. Az meg nem elég még a mesterre jelöléshez sem.
2015. márc. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért írtad mert későn kezdem, vegy mert nehéz afölé vinni az Élő-t
2015. márc. 24. 22:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis tehetséged és nagyon sok szorgalmad, 2300 körüli szintre eljuthatsz még szerintem.
2015. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) !
2015. márc. 25. 16:21
 5/6 anonim válasza:
Nekem ismerősöm FIDE-mester, 18 évesen besorozták, a honvédségben tanult meg sakkozni, középiskolai végzettsége van, úgyhogy mindenkinek adottak a lehetőségek!
2015. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. ápr. 2. 22:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!