Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tényleg tud segíteni sportpszi...

Tényleg tud segíteni sportpszichológus?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és versenyszerűen teniszezek. A probléma az, hogy a figyelmem mind edzésen mind meccsen nagyon hullámzó. Mostanában olyan meccseket veszítettem el amiket simán 6-0 6-0-ra is hozhattam volna... Az edzőm is és még sokan mondják hogy belőlem csak az önbizalmam hiányzik. Most volt egy nagyobb verseny, ahol szintén kikaptam, pedig hozhattam volna a meccset.Miután lejöttem a pályáról edzőm beszélt velem a meccsről. Megemlítette azt is, hogy lehet hogy el kéne mennem sportpszichológushoz. Amikor hazaértem szüleim is mondták ezt (edzőm már beszélt akkor velük). Ők már néhány hónappal ezelőtt agykontrollra is el szerettek volna vinni, de abból végül nem lett semmi. Nem tudom mi tévő legyek.Az se biztos, hogy a pszichológus segít, és még soha nem voltam hasonló helyen.Először próbáltam magam megoldani a dolgokat, mert én nem vagyok képes arra hogy egy tök idegen emberrel ilyen dolgokról beszélgessek (még a szüleimmel sem tudok...). De már tényleg kezdem elveszteni egyre jobban az uralmat magam felett és ahogy az edzőm mondta lehet hogy ha így folytatom akkor annyira meg fogom utálni ezt a sportot magam miatt, hogy jövőre vagy két év múlva már nem is fogok játszani. Szerintetek mit tegyek? Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 20. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
A sportpszichológus tud segíteni. A modern élsport egyre nagyobb figyelmet szentel ennek a területnek, nem csak a teniszben. Viszont a legjobb az lenne, ha az edződ lenne a sportpszichológusod, mert vele már bizalmas viszonyban vagy. Szerintem neki kellene segíteni abban, hogy legyen önbizalmad, és folyamatosan tudj összpontosítani. (A kihagyás egyébként tök normális, főleg 15 évesen, és mellesleg a legnagyobbaknak is vannak mélypontjai meccsek alatt)Mit tehetsz? Lehet, hogy nem fog tetszeni: próbáld meg méltósággal elviselni a vereséget, akkor is ha gyengébbtől kapsz ki. Másrészt az is a sport velejárója, hogy nem mindig azt nyújtod,amire képes vagy. Légy dühös, ilyen az élet, és edz keményebben! Ha feladod, ahogy az edződ mondja, sosem voltál sportember! Hajrá!
2015. jún. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Nincs az önbizalmaddal gond. Inkább az a gond, hogy lenézed az ellenfeleid(erre könnyen rájön bárki, aki elolvassa az első 3 mondatod). A versenysportban egyetlen ellenfeled sem nézheted le, és nem jelentheted ki, hogy "simán hoztad volna". Ennek az az egyetlen oka, hogy Ők is legalább annyira jók, mint Te, hiszen Ők is ugyanúgy eljutottak arra a szintre. Még ha a világ legjobbja lennél, akkor sem vehetnéd semmibe a másikat, mert lehet holnap jön egy nálad sokkal jobb.
2015. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bocsánat de én úgy olvasom, hogy a kérdező a meccsekről beszél, és nem az ellenfeleiről...

Meccs közben az ember érzi, hogy nyerhető, vagy jobb a másik..

Inkább a 15 év magyaráz mindent.

Kell a tapasztalat, még sok sok vereség.

"aki nem fog padlót, nem lesz bajnok"

2015. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem igen, segíthet. A pszichológus egy szakember, aki egyetemen tanulta azt, hogy hogyan kell hozzáállni egy olyan sportolóhoz, akinek mentális problémái vannak (vagyis nem a technikájában van hiba, hanem a a fejében). Attól, mert a szüleiddel nem tudsz besézlni erről, nincs kizárva, hogy a pszichológussal menni fog, hiszen, amint írtam, ő pontosan ezzel foglalkozik
2015. jún. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!