Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szabad egy nőnek átlagos vagy...

Szabad egy nőnek átlagos vagy nagy mell mérettel rendszeresen futni?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket:


[link]


Ezen nagyon meglepődtem, de kíváncsi vagyok mások véleményére. Vajon, megfelelő sportmelltartó mellett természetesen, árthat a rendszeres futás? Én 75C mérettel, ami azért nem túl nagy, mégis sportmelltartó viselésével, régóta rendszeresen futok, nem érzek problémát. Vajon hosszú távon lehet mégis ártalmas? Valóban a futás csak a férfias alkatú, legfeljebb A vagy B mellméretű nőknek való?



2015. júl. 1. 08:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy hosszú tavon mennyire egészséges vagy nem, de van a suliban egy lany ikerpár es ők is futnak ( versenyszeruen), es van melluk ( mármint nem csak A kosaras, szerintem legalább B-s de lehet C-s)


Mar mindketten futottak felmaratont is es egész jo eredménnyel

Szóval nekik sem férfias testalkatúk van es megis tudnak hosszú tavon futni, szoval szerintem a cikk kissé hülyeség...

2015. júl. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a cikknek IS igaza van, de nem teljes mertekben, mert:

*Ez a Q-szog ez tiszta genetika-lehet elonytelen Q-szoge egy ferfinak is, nm kell ahhoz nobol legyen

*A cikk az elit elsportolokrol beszel, es ha belegondolunk, egy olimpian vagy vb-n legtobbszor kenyai vagy vmi fekete boru nyer, es naluk a kis mell szerintem lehet nepre jellemzo adottsag.

*Az persze, logikus, hogy aki nagyobb testsullyal rendelkezik, az tobbet kell cipeljen, de ha izom van rajta, akkor jobban is birja

*A mell is testsuly, de ha megfeleloen ala vannak tamasztva(akar tobb sportmelltarto egymason/ melltarto+sportmelltarto), akkor bajod nem lehet a futasbol, foleg ha elvezed is, akkor is, ha nem akarsz versenyszeruen futni.

Szoval szerintem is kicsit hulyeseg a cikk, mert ezzel lehet h lebeszelt a futasrol egy csomo olyan not, aki csak fitt akart lenni, nagy mellekkel, de ugysem az szamitott neki, hogy milyen gyorsan/jol fut

2015. júl. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75D mérettel rendszeresen futok. Stabil sportmelltartóval semmi gond nem lesz. Jól írta az előző, a cikk inkább az élsportolókról szól. Számomra a rendszeres mozgás a fontos, nem versenyezni akarok.
2015. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!