Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a világ legjobb harcmüv...

Danee1245 kérdése:

Melyik a világ legjobb harcmüvészete?

Figyelt kérdés

2015. júl. 5. 14:09
 1/3 aikiboxer ***** válasza:
24%
A wing tsun.
2015. júl. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én wingtsunozok és shaolinozok is... de nem gondolnám, h létezik olyan, hogy jobb... vagy legjobb...


...mindegyik harcművészet "annyit ér", amennyire az alkalmazója az adott pillanatban - szituációban - vérmérséklettel - hangulatban és fáradtsági szinten alkalmazni tudja...


...hóban... vagy épp szándékosan úgy állva, hogy a nap a támadó szemébe süssön... nem veszít, vagyis nyer.


Érdekes, hogy igazán magas szintű kardművésznek mégis csak azt szokták tekinteni, aki elő sem húzza a kardját... vagyis aki egyetlen mozdulat nélkül kerüli el a harcot.

2015. júl. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Hát...a wing tsunt én azért nem sorolnám a legjobbak közé.

De persze szerintem sincs olyan hogy legjobb. Ez nem a sporttól hanem a sportolótól függ. De mégis a legkomplexebbnek talán a jitsut mondanám. Hiszen van állóharc, földharc, feszítések és dobások. Nem hiába van az hogy nagyon sok ketrecharcos jitsusok közül kerül ki.

2015. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!