Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tanulmanyaim miatt szeretnek...

Tanulmanyaim miatt szeretnek elkezdeni kondizni. Van egy alap edzesterv, ami jo lehet, de az ismetlesszamot nem tudom. Mit gondoltok, milyen legyen?

Figyelt kérdés

A Kozszolgalati Egyetem Honvedtiszti Karara szeretnek menni,ahova kell az eronlet es fizikai alkalmassagi felveteli van. Kondival illetve futassal szeretnem elerni a megfelelo edzettsegi szinten,eddig csak csapatsportokat jatszottam(kezilabda,foci) illetve atletizaltam hobbi szinten. 18 eves lany vagyok,160 cm es 61 kg.

A jelenlegi edzesterv:

ABxABxx rendszerben ahol x a pihenőnap.

"A" nap:

- Fekvenyomás (kétkezes rúddal)

- Fekvenyomás (egykezessel)

- Fekvőtámasz

- Evezés (kétkezes rúddal)

- Húzódzkodás

- Felülés

- Futás (hosszabb táv, kisebb intenzitással)


"B" nap:

- Guggolás (kétkezes rúddal)

- Kitörés (súllyal)

- Zsámolyra ugrás

- Felülés

- Futás (rövidebb de gyorsabban)


Ez mukodhet? Melyik gyakorlatot milyen ismetlesszammal javasoljatok? Egyeb tanacsotok van ezzel kapcsolatban? Koszonom elore is. :)


2015. júl. 8. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is pont oda szeretnek menni, csak 2 év múlva. Ha jól tudom akkor a fizikai felvételi ezekből áll: 3400 m síkfutás, felülés és fekvőtámasz vagy húzódzkodás 2-2 perc alatt. Futásnál a max. pont 13 percért jár, a felülésnél és fek.támasz/húz.nál 70-70 dbért. Én már jóideje ezekte koncentrálok elsősorban, persze nem elhanyagolva a többi izomcsoportot sem. Egyébként a fekvőtamaszt vagy a húzódzkodást választod?

Én úgy vagyok ezzel, hogy direkt arra edzek, amiből felvetelizek. Így mellnapon /heti kettő min./ kezdek egy fekvősorozattal bukasig, mintha ott lennek. Most járok 50 dbnál. Aztán jön egy ugyanilyen felüléssel, ott 60 fölött vagyok már. Utána jönnek a szokásos gyaksik, fekvőtámasz, tárogatás, fekvenyomás, hasnál labemelés stb.

Azt javaslom, hogy helyezd előtérbe azt amiből felvételizel, és törekedj a maximum elérésére. Nyílvan a többit se hanyagold, persze.

Fekvőből/húzódzkodásból és felülésből mennyi megy egyszerre?

2015. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
fekvozni szeretnek,de noknel masok az ertekek...max pont a futasnal 15:24-re jar,fekvobol 36 db-ra,nem teljesithetetlen...viszont nem annyira ertem hogy felules es lapockaemeles is kell vagy csak az egyik azokbol? :D
2015. júl. 8. 13:48
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja,a masik kerdesre nem valaszoltam :D ..a futas megvan idon belul,a fekvobol sajnos 10 korul vagyok egyelore,ami szabalyos,a felulesbol 45 kb..ha elkezdek tudatosan es rendszeresen edzeni,akkor remelem kimaxolom a dolgokat,mert most nem edzek,egyedul a futasom rendszeres,mast mar nem csinalok lassan egy fel eve. :)
2015. júl. 8. 13:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Célzottan kell edzeni rá. Azt csináld ami elő van írva. E mellett mehetsz kondizni.
2015. júl. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!