Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a vérnyomással?

Mit kezdjek a vérnyomással?

Figyelt kérdés
Már fél éve aerobikoztam, de sajnos pihentetni kellett a lábam, ezért Pilates-eztem. Három hét után megint megpróbáltam az aerobikot, de nagyon felment a vérnyomásom, feszített a fejem. Nem tudom, hogy kéne újból úgy elkezdeni, hogy ne legyen belőle probléma. Amúgy alapból sem voltam valami jól,mikor már hozzászoktam az edzéshez, akkor is éreztem, hogy nem normális a vérnyomásom. Gyógyszert nem szeretnék szedni, de az edzést szeretném normálisan folytatni. Mit ajánlanátok? A magas vérnyomásra valamilyen természetes megoldást tudtok javasolni? Válaszokat előre is köszönöm!

2015. júl. 31. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak folytasd az aerobikot, egy ido utan visszarazodsz es a vernyomas problemad is helyrejon.
2015. júl. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elég komolynak tűnt most ez a probléma... feszített a fejem és a fülem alatt is nagyon nagy nyomást éreztem, fájt is rendesen. Olvasgattam, hogy a teák segítenek, ez valóban így van? Mennyi idő után hat?
2015. júl. 31. 12:15
 3/11 anonim ***** válasza:

a természetes megoldás az omega 3 kapszula használata napi 3-4000mg és a növényi olajok főleg a napraforgó olaj teljes kizárása az étrendből.

ha túlsúlyos vagy akkor pedig mellé diéta,egészséges testzsírszázalék elérése.

2015. júl. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is jó lenne tudni, hogy hány éves vágy, milyen a magasság/testsúly arányod

Méred magadnak a vérnyomásod? Mert nem lehet azt mondani, hogy a magas vérnyomásod okozza a gondot, ha nem is mérted.

Két lehetőség valószínű:

1) Nagyon edzetlen vagy, így kisebb terhelésre is nagyon intenzíven reagál a keringési rendszered: megugrik a vérnyomásod, szapora lesz a pulzusod.

Ez könnyen orvosolható: 1 hónap folyamatos mozgás (nem súlyzós edzés, hanem kocogás, biciklizés... tehát aerob és kardio mozgás) után meglátod, hogyan változik az állapotod

2) alapból is magas a vérnyomásod (ezt kellene megnézni nyugalmi vérnyomásmérésekkel).

Ha ez áll fent, nem mindegy, hogy milyenek az értékeid. Ha fiatal vagy, 135/85 Hgmm alatt, ha idősebb, akkor 140/90 Hgmm alatt (egy jó orvos) nem fog gyógyszert felírni, hanem étrendváltoztatást és folyamatos mozgást fog javasolni. Ez valószínűleg rendezni is fogja a problémát (csak úgy, mint A esetben).

Ha ennél magasabbak az értékeid, akkor lehet, hogy felírnak gyógyszert, a szövődmények elkerülése végett.

De ettől függetlenül a mozgás és az egészséges étrend ugyanúgy segíthet, és lehet, hogy a gyógyszert bizonyos idő után el is hagyhatod.

(Magas vérnyomás esetén pajzsmirigyműködést is érdemes nézni, csak úgy mondom.)


Ezeket csak azért vázoltam fel, hogy lásd, mi jöhet szóba.

Ha iszol koffeint (tea, kávé)/energiaitalt, hagyd el őket.

A mozgásba ne ugorj bele, mint a mély vízbe, fokozatosan terheld a szervezetedet.

Nagyon fontos lenne beszerezni egy vérnyomásmérőt, de ha erre nincs módod, akkor háziorvossal megnézetni. Ha ott magasabb értéket mérnek, akkor egy 24 órás vérnyomásmérést is érdemes csinálni, mert ez ad pontos információt arról, hogy milyen általában a vérnyomásod.


Én nagyon sokáig nem edzettem semmit, és nekem is hasonló tüneteim voltak, mint neked.

Mivel van kardiológiai kórelőzményem, könnyen csináltattam egy 24 órás vizsgálatot, ami kimutatta, hogy a vérnyomásom tökéletes, átlag 120/80 Hgmm.

Folytattam tovább az edzést, elkezdtem fogyni is, és minden panaszom megszűnt :)

Ne ijedj meg, csak a fent írtakat vedd fontolóra!

2015. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik hozzászóló!

28/L vagyok, 85 kg (már fogytam 7 kilót) sajnos már diagnosztizáltak nálam magas vérnyomást, szedtem is rá gyógyszert, de abba hagytam két éve. Pajzsmirigy alulműködésem is van, arra viszont szedem a gyógyszert. Eddig nem nagyon volt gond a vérnyomásommal, miután nem szedtem rá semmit, mostanában kezd megint rosszabb lenni, de egészségesen étkezem, minden téren. Nincs vérnyomásmérőm, de szeretnék majd venni, már csak azért is, ha elkezdek valami természetes gyógymódot alkalmazni, lássam, hogy van e javulás.

Koffeines italokat már két hónapja nem iszom.

2015. aug. 2. 09:42
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves második kommentelő!

Köszönöm szépen a segítséget, ki fogom próbálni az omega 3 kapszulát. Rendesen étkezem és egészségesen, ezzel nincs probléma.

2015. aug. 2. 09:43
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt még elfelejtettem mondani, hogy fél évig ezt az edzést, ez mellett néha néha más edzésformát is csináltam :

https://www.youtube.com/watch?v=LUrrN6cEBRQ

2015. aug. 2. 09:50
 8/11 anonim ***** válasza:

Szuper, csak így tovább :)

Nekem is magas volt a vérnyomásom két éve (átlag 130/90, igaz, stresszes időszakban csinálták az ABPM-et), kezelési küszöbön voltam.

És most azért is nézettem meg megint, hogy nem ez-e a baj.

De nem. Pedig pár hétig nekem is gyakran fájt a fejem, fekvés közben éreztem a pulzusomat, edzés közben is nagyon fokozott volt a szívműködésem.

De folytattam tovább, és ahogy elkezdtem fogyni, el is múltak a panaszok. Csak vedd komolyan a fogyást és az egészséges, tudatos táplálkozást, és nem lesz baj. Ahogy edzettebb leszel, és mennek le a kilók, egyre jobb lesz :)

De egy vérnyomásmérést mindenképp ejts meg házidokinál, biztos, ami biztos :) #4 voltam

2015. aug. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves 4. hozzászóló, tegnap már nem volt olyan vészes a vérnyomásom edzés közben. Most elkezdtem zöld teát inni, remélem az segít. Az orvosról inkább ne beszéljünk, váltanom kell, inkább tényleg veszek magamnak egy mérőt. Köszönöm a kommented :)
2015. aug. 3. 09:11
 10/11 anonim ***** válasza:
Az is okozhat magas vérnyomást, hogy az eröltetéstől vagy stressztől túlfeszülnek a nyakizmaid, elmozdulnak a csigolyák, elnyomják az ereket, idegeket, stb. Ez okozhat még szédülést, fülzúgást, fejfájást is. Egy nyaki röntgen megérné - nálam is így derült ki, hogy ez a probléma. Utána gyógymasszőr, csontkovács rendszeresen.
2015. aug. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!