Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ehhez hasonló harcművészetet...

Ehhez hasonló harcművészetet vagy ilyet hogy hol lehet itthon tanulni?

Figyelt kérdés

Tien Hsueh

Ez a stílus az életpontok módszere. Az egyik legtitkosabb és legmisztikusabb kínai művészet. Az anatómián, az akupunktúrán és az akupresszúrán alapul, vagyis az emberi testen található több száz életpont ujjakkal való támadása. A gyakorlásához erős de laza ujjak kellenek és természetesen az életpontok helyének, változásainak, és a rájuk mért energia nagyságának ismerete.



Állítólag a Wing Chun egyik alkalmazásában a "Mérgezett Kéz"-ben is a gyenge, vitális pontokat támadják. Tehát akkor ez a kettő hasonló?


2015. aug. 19. 13:30
 1/6 A kérdező kommentje:

A valóság nem olyan mint a ring.

A ringben tudod, hogy harcolnod kell.

Ott a bíró, ott a rajt és harcolsz.

De a valóságban a kigyúrt bokszoló nem fog kapásból leütni. Mert miért tenné? De komolyan! Hogy is kezdődnek a gondok?


- Van egy cigid?

- Beszótá?


Idejön valaki, hogy adjak cigit különben baj lesz.

Én úgy csinálok mintha félnék tőle és úgy csinálok mintha adnék. Az ellenfél nem számít ellenállásra, különösen hogy nem nézek ki agresszívnek és amikor a cigiért nyúl, jön a gyors támadás és a Tien Hsueh. A legerősebb harci technika, az ellenfél manipulálása.



- Beszótá?

Megalázkodva bocsánatot kérek, elismerem hogy ő a Jani a Szemétdombon. Ő keménynek érzi magát mert azt hiszi félek tőle és akkor hirtelen támadok.



Egy harc nem ott kezdődik és végződik ahol a ringben.

Volt már úgy, hogy meg akartak verni, egyszerre többen is, de mindig sikerült lebeszélnem őket. Az ellenfél manipulálása, a pillanatok kihasználása fontosabb mint a test test elleni harc.

2015. aug. 19. 14:37
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem egy alkalom volt amikor ilyen helyzetbe kerültem.

Mindig akkor támadtam rá a srácokra, amikor nem számítottak rá. Azt hiszem nekem nem a férfias és a derekas, becsületes harc a kenyerem. :)


Megtaláltam amúgy már ezt a stílust, Japánban is fellelhető és idehaza is. Nincs több kérdésem. Megtaláltam a választ.

2015. aug. 19. 14:42
 3/6 anonim ***** válasza:
irodalom vizsgára készülsz, vagy mi ez a sok költemény?
2015. aug. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. aug. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

erről a sok hülyeségről amit itt összeköltöttél, eszembe is jutott ez a nagyon frappáns videócska ami sokkal közelebb áll a valósághoz, mint a te fantazmagóriáid:

https://www.youtube.com/watch?v=Tkvfn96oJnM

2015. aug. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=vpBEUDX7KPY ez kell az utcára nem a fekete öv :D
2015. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!