Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak: Savate vagy...

Mit sportoljak: Savate vagy ökölvívás és thai box? Hol van itthon jó Savate oktatás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan gondban vagyok, hogy szeretnék elkezdeni valami harcművészetet/küzdőt, de nem tudom, hogy Mo-n milyen irányban érdemes elindulni.

A praktikusság híve vagyok és azzal is tisztában vagyok nem a stílus teszi naggyá a harcost, de mégis szeretnék egy 2-5éves időtartalmon belül olyan ismeret(ekre) szert tenni, amely(eket) a valóéletben, akár az utcán is tudom kamatoztatni!


Én első körben arra gondoltam, hogy Ökölvívnék 1-2 évet, majd kb 1-1,5 év thai box, és esetleg a végére vagy mellette wing tsun kung-fu. Elvileg az ökölvívásból átment thai boxolók nagyon tudnak és az már utcán is kamatoztatható, habár elviekben a box kesztyűvel más ütni mint szabad kézzel, ezért is lenne a wing tsun is.


A másik tervem (ami jobban tetszik) az a Savate. Sajnos a defense nincs itthon oktatva, de a verseny kiadás se lehet rossz. Erről tudtok valamit, hogy ezt mennyivel jobban tudnám kamatoztatni mondjuk az utcán mint a fentiekben említetteket? Elvileg a versenybe is van cipővel rúgás, tehát ennyivel is jobb lenne mint a thai box. Viszont ütni nem tudom, hogy tudnak.


A másik aggály, hogy itthon alig találok Savate edzést (Bp). Amit találok ott is kisgyerekekkel reklámozzák az edzéseket, meg a magyar Savate videókon is eléggé gizda csávók vannak, szal nem épp bizalom gerjesztő. Egy jobban kigyúrt boxolóhoz több reményt fűznék első látásra, habár tudom, hogy a stílus nem minden.

Ötletek? Előre is köszi!


pl ez volt az egyik Savate edzés amit fent is említettem:

[link]



2015. aug. 30. 12:41
 1/9 anonim ***** válasza:
A kung-fu-t el lehet felejteni. 99% bóvli edzés. Thai-box-ból is egyre több a divatedzés. ELőször ökölvívással kellene kezdeni, utána meg Savate. Utóbbi utcai környezetre specializálódott eleve, Te meg gondolom önvédelemre / utcán is akarod használni.
2015. aug. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is boksszal kezdd, utána savate. Jó savate edzés az University Boxing Club-ban van, meg a 18. kerületben.
2015. aug. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Savate versenyzőkkel bunyózni igazi rémálom.Ha elkezdenél boxolni vele,akkor távol marad kimozog és cipő orral szétrúgdalja a bordáidat a gyomrodat meg lerúgja a sípcsontodat.Ha rúgdosódni kezdesz,akkor belép és szétüt a fenébe,mindezt olyan tempóban kivárás és szüntet nélkül folyamatosan pattogva mindenféle irányból,hogy tüdővel sem bírod,meg követni sem hogy mi van már,pedig nem tapasztalatlanul mentem le.És nem kell paráznod a kölyköktől ahogy én láttam 30-35 évesek járnak oda.
2015. aug. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Eredetileg az egyik ismerősöm hívott le egy nevesebb thai box edzőhöz, tehát ha azt is választanám a minőséggel elvileg nem lenne gond.

A kung-fu-t pedig sokan mondták, hogy önvédelemre is jó, meg a szabad kezes ütés megszokására is nagyon jó.

De akkor marad a Savate. Még hallottam azt is, hogy a Savate mellé ajánlott mondjuk egy szabadfogású birkózás is. Ez tényleg így van?


Egyébként ha a Savate-ben megtanulok rendesen ütni és rúgni is, akkor miért van szükség előtte külön ökölvívásra?

2015. aug. 30. 15:40
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Mert csak bokszedzéseken fogsz igazán megtanulni ütni. A boksz az alap! Ha karatézol, savate-zol, kick bokszolsz, thai bokszolsz, mma-zol, stb., az ökölvívást nem lehet kihagyni!
2015. aug. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha rászánnának 3 évet a Savate edzésen meg kick-boxon, thai-boxon az ütéstanulásra, akkor mindenki otthagyná, mert a sok türelmetlen nem bírja kivárni a rúgásokat meg a könyökölést. Box edzésen hónapokig tanulod csak az egyenest (mondjuk helye válogatja), míg a második kick boxon már lehet, hogy testkörívet kezdenek gyakoroltatni, holott lehet, hogy az egész társaságba senki se tud ütni egy kemény egyenest.
2015. aug. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Alapozó edzésnek: Box

Fő edzésnek: Savate


Annak aki azt írta, hogy a Savatés szétrúgná a Boxoló bordáit és hasonló csak annyit írnék, hogy egyszer volt egy műsor ahol a boxoló Savatézni tanult. A Savatés meg úgy májon rúgta, hogy összeesett.


Amúgy meg a boxoló tényleg hátrányban van, mert egy profi Savatésnak olyan a mozgás mint Bruce Lee-nek (lehet ő is ezt tanulta). És amíg a boxoló vagy üt, vagy a fedezékből kukucskál, addig a Savatés elugrik, elszökken, ellépeget. Alig használja védekezésre a kezét. Jobb a mozgáskultúra. És ugyanolyan jól használja a lábát mint a kezét.

2015. okt. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A Savate esetében kompromisszumot kell kötni.

Az egész országban csak 3 helyen oktatják.

Két helyen heti 2 edzés van, míg a harmadik helyen heti 3. A kompromisszum itt az, hogy ha nem Pesten laksz és nem az edzések közelében akkor utazgatnod kell. Ez a dolog negatív oldala. A pozitív oldala meg az, hogy a Savate-t Európa Bajnokok tanítják nem sehonnan jött edzők, akik vagy jól tanítják vagy nem.


Itt nyugodtan meg lehet bízni az edzőkben.

Szóval nem Máday-féle emberek fognak tanítani "határ a csillagos ég"-szerű pénzekért. Megtanulod a kezedet is használni és a lábadat is, megtanulsz olyan szinten mozogni, hogy a boxolók csak nézni fognak. Nem egy helybe fogsz totyogni mint ők a kezeidet az arcodba nyomva, nehogy megüssenek. A Savate-ban ugyanis a védekezés abban szokott állni, hogy ellépnek, hátrasasszéznak, szökkennek, ugrálnak és így kerülik el a dolgokat. Persze ha nincs más mód védekeznek a kezükkel is. De nem úgy harcolnak mint egy boxoló, hogy két kéz az arcban, aztán onnan szúrogatnak meg előre lépnek néha.


Ami még külön jó, hogy a rúgásuk nem olyan mint a Muay Thai-ban ahol a rúgás olyan lassú, hogy amíg a Muay Thai-os beindít egy rúgást addig a boxoló beléd rúg 2-őt. Itt ugyanolyan gyorsan és hatékonyan megtanulsz rúgni mint ütni. És még egy pozitívum... ez utcai harc, cipőben... ahogy az utcán is vagy.

2015. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"De nem úgy harcolnak mint egy boxoló, hogy két kéz az arcban, aztán onnan szúrogatnak meg előre lépnek néha." - ennél nagyobb baromságot már nagyon régen olvastam. Gondolom, sok közöd nincsen a küzdősportokhoz..
2015. okt. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!