Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen étrend kiegészítőt vegyek?

Milyen étrend kiegészítőt vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni étrend kiegészítő választásban mivel bármennyi oldalt elolvastam erről a témáról még mindig nem vagyok biztos egykét dologban és jó lenne ha tudnátok pár tippet adni nekem.

Az a helyzet, hogy eddig alacsony cukor és szénhidrát tartalmú proteint ittam kb. 8 hónapig ,de elmagyarázták nekem, hogy az teljesen felesleges és, hogy több értelem lenne ha tömegemet növelnem mivel nem vagyok túl nagy tömegű a sportághoz amit űzök (Jégkorong)

Minden nap járok edzésre + kondiba.

A kérdésem az lenne , hogy más proteint vagy tömegnövelőt ajánlotok a gyors izom növekedéshez?

15 éves vagyok

59Kg

169cm (ha bármit is számít)

nehezen zsírosodok


Ha lehet akkor viszonylag jó minőségűt nem horribilis áron tudtok ajánlani azt nagyon megköszönném.

Bármiféle ötletet tippet szívesen fogadok!



2015. szept. 7. 15:39
 1/5 Kisboltos ***** válasza:

Azért az, hogy teljesen felesleges erős túlzás volt. Az izom a fehérjétől nő, kész. Viszont ehhez szükséges többletkalória (több, mint amennyit felhasználsz). Ezt a folyamatot nevezzük anabolikus folyamatnak (építő). Az étrendkiegészítő meg nem más, mint koncentrált kaja. De gondolom ez nem új. Szóval többet kellene enned. Ha úgy érzed ez nem megy, és nem is indul meg a növés(bár te még fejlődő szervezet vagy, szóval ez is szempont), akkor érdemes lehet beszerezni egy tömegnövelőt. Jó áron a jumbot ajánlom, scitec termék. Először egy narancsot próbálnék ki, ha kevés jöhet a zöld(több ch). Tényleg jó ár, de nem a legjobb. De a célnek megfelelő.

A lényeg, kezdj el zabálni. De ne szemetet, hanem rendes kaját. A kakaóscsigától meg pizzától nem lehet normálisan nőni. Minden jót.

2015. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves Kisboltos!


Köszönöm szépen a gyors választ! :)

Mindenképpen kipróbálnám mivel úgy mond nem eszek "keveset" így pedig jó kiegészítés lenne!

2015. szept. 7. 20:29
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Énszerintem az első a vitaminok lennének: valami normális multi (például scitec mega daily one), CaMg, 1000C és omega3.


Azután rendes kaja, inkább arra költsd a pénzedet, sok (szín)hús és zöldség és tk. szénhidrát.


Na és ezek UTÁN jöhet a protein, szerintem elég súlyzós edzés után. Meg szőlőcukor.

2015. szept. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Kisboltos ***** válasza:
Igen, igazad van. De én valahogy mindig természetesnek veszem a multivitamin fogyasztását. Ami hiba, mert valóban nem szednek elegen.
2015. szept. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az ismételt válaszokat!


aikiboxer én is természetesnek veszem a vitaminok napi fogyasztását úgy ,hogy ezzel nincsen problémám.

Köszönöm neked is a választ!

2015. szept. 9. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!