Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vélemények a kettlebellről?...

Vélemények a kettlebellről? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés

Minden véleményre kíváncsi vagyok, de a debreceni oktatók kimondottan érdekelnének.

Hogyan zajlik általában egy óra? Mekkora súllyal kezdenek akik először csinálják? Eleinte mindenkinek nehezen megy?:D Nők járnak ilyen edzésekre?



2015. szept. 17. 22:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia, általában minden óra alapos átmozgatással, bemelegítéssel kezdődik, még kettlebell nélkül, itt az is kiderül, van-e valakinek éppen valamilyen problémája - pl. foci közben kiment a bokája, stb. Utána jó eséllyel jönnek a kettlebell-es gyakorlatok (bár kezdőként lehet, hogy csak pár alkalom után), akár több körben, egymással összekötve, esetleg tanultok valami új technikát. És a végén egy ballisztikus levezetés, amihez kell a szufla is, nem csak a kraft. Úgy értem, hogy magasabb pulzusszámmal valami dinamikus gyakorlatsor. Aztán nyújtás, esetleg SMR henger. Mindenki kis súlyokkal kezd, amíg meg nem tanulja biztonságosan a gyakorlatokat, ez lehet 10-12-16 kg - de függ attól is, kinek milyen sport múltja, testtudatossága van. Természetesen járnak nők is és ugyanolyan jók, mint a férfiak. Hogy nehezen megy-e? Olyan értelemben semmiképpen, hogy már az elején valami komplex gyakorlatot kellene megcsinálnod, amire képtelen vagy, pl. török felállás. De egyébként, főleg, ha nem vagy hozzászokva az ilyen jellegű terheléshez (mondjuk még anno tornaórán csináltál utoljára guggolást és fekvőtámaszt), jó eséllyel le kell ülnöd ahhoz, hogy a végén fel tudd venni a cipődet. Amit én ismerek az a Pavel-féle StrongFirst kettlebell, hard style, ahol a lényeg a biztonságos kivitelezés. Nincs kettlebell dobálás, meg amerikai stílusú swing. Ilyen értelemben kicsit kötött is a rendszer, a 6 alapgyakorlat mellett persze vannak kiegészítő gyakorlatok is, de szerintem ez már az edzőn és a csoporton is múlik. Én azt mondom, érdemes belevágni, érdemes 2-3 hónapig csinálni, aztán meglátod. Ha tudsz, mehetsz haladó csoportba is, jobb, ha egyedül vagy kezdő, mert akkor az edzőnek több ideje lesz rád, amíg a csoport dolgozik, aztán gyorsan belerázódsz a dolgokba.
2015. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
minden kezdet nehéz. sportolók is remegve állnak fel először a a 16 kilós golyóval, aztán hozzáerősödsz, és le sem bírod rakni. vegyél egyet otthonra gyakorolni, olvass könyveket, nézz videókat, pár hónap és menni fog
2016. jan. 4. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!