Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » "A fontos az, hogy az elégetet...

"A fontos az, hogy az elégetett kalória mennyisége meghaladja a bevitt kalória mennyiségét. " - Ez hogyan kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Napi háromszori étkezés számít normálisnak. Egy teljes kiőrlésű kenyeres szendvicsben, hozzá egy kis párizsi és paradicsom körülbelül 20 percnyi futás kalóriatartalmával is felérhet akár. Ehhez még hozzá jön az ebéd és a vacsora. Naponta körülbelül 1 órát kellene ahhoz futni, hogy egy ember fogyni tudjon, mindemellett körülbelül annyit táplálkoznia, mint egy madárnak?


80 kg vagyok, szeretnék 70-re fogyni, elkezdtem futni, keveset is eszem, viszont nem tudom, hogyan tudom elérni, hogy a bevitt kalóriatartalmam kevesebb legyen, mint amennyit a futással elégetek.


2015. szept. 24. 12:16
 1/4 anonim ***** válasza:
A nap 24 órájában kalóriákat égetsz nem csak futás közben... Ezt hívják életnek...
2015. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Osynho ***** válasza:

"Napi háromszori étkezés számít normálisnak."


Ki szerint?


"Naponta körülbelül 1 órát kellene ahhoz futni, hogy egy ember fogyni tudjon, mindemellett körülbelül annyit táplálkoznia, mint egy madárnak?"


Mindenféle mozgás nélkül is lehet fogyni, ha kalória deficitben vagy. Mivel (ahogy az előző kommentelő is megjegyezte), a szervezet alapból is éget kalóriát, meglepő módon. Ellenkező esetben nem élnél. Persze mozgással egészségesebb fogyni és könnyebb elérni, hogy ne izomból fogyj.


"viszont nem tudom, hogyan tudom elérni, hogy a bevitt kalóriatartalmam kevesebb legyen, mint amennyit a futással elégetek."


Ezt nem is kell elérni, nem tudom honnan jött ez neked. Nem keveset kell enni, hanem megfelelőt és annyit, hogy kalória mínuszban legyél. Mérni kell a makro tápanyagokat és figyelni a változást. Ha nem indul be a fogyás, akkor csökkenteni, ha túl gyors, növelni. Főleg a szénhidráttal érdemes játszani, magasabb fehérje bevitel mellett.

2015. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nézz utána, hogy mit jelent az alap kalóriaszükséglet - és akkor meglepödsz, hogy ahhoz, hogy a szervezeted müködjön (tartsd a testhömérsékletedet, lélegezz, dobogjon a szived, müködjön a veséd, stb) már rengeteg kcal szükséges.
2015. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a madár hasonlat nem jó: egy kistestű madár naponta a testsúlyának többszörösét is megeszi. Egyél a gyomrot telítő, de kalóriaszegény dolgokat: káposztafélék (akár savanyítva is), általában sok, lehetőleg nyers növényi táplálékot). A főtt teleket dúsítsd el kalóriaszegény adalékkal (pl. búzakorpa). Húzd feszesre a derékszíjat/övet, hogy kisebb legyen a gyomor, kevesebb ételtől is tele legyen. Ha éhes vagy igyál 1 pohár vizet vagy meleg levest. Öltözz lengébben, mert a hőleadás kalóriavesztést jelent, csak ne fázz meg ! Ezért jó az úszás, mint sport, mert az izommozgás mellett a hőleadás is jelentős. Foglald el magad napközben sokféle feladattal, tevékenységgel, hogy a gondolataid ne az evés körül járjanak. A szendvicsben ne kenyér legyen: két szelet sajt között párizsi és paradicsom. Ha nem jegyzed fel pontosan, hogy mit és mennyit eszel, akkor emlékezeted mindig a kevésre fog emlékezni.
2015. szept. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!