Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussak le 10km-t?

Hogyan fussak le 10km-t?

Figyelt kérdés
Milyen edzéstervvel érdemes felmenni 10 km-re? Most heti 1-2x futok, mert sajnos egyre hidegebb van. Kb 5-6 km-t viszonylag könnyedén le tudok futni (max 2-3-szor beiktatok egy fél perc sétát, de amúgy megállás nélkül tolom), a héten 8km-t futottam 45 perc alatt, azt azért megéreztem. szerintem legközelebb még nem merek 8 fölé menni, inkább még egyszer-kétszer lefutnám ugyanazt a távot. ennek így van értelme? lefutom mégegyszer a 8-at, aztán nekimegyek a 9-nek? vagy van valakinek jobb ötlete, hogy hogy érdemes emelni a távot? eddig azt csináltam, hogy kb egy hétig ugyanazt a távot futottam, aztán emeltem rajta egy kilométert és megint egy hétig ugyanaz.
2015. okt. 2. 21:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha neked ez amit itt leírtál edzésterv akar lenni, akkor nagyon távol vagy még mindentől.

keress a rá a neten vannak kezdő és haladó futó edzéstervek, némelyik egész jó.

2015. okt. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előző hozzászólóval egyetértve még annyit fűznék hozzá, hogy ha most le tudsz futni 8 km-t, akkor a 10 is valószínűleg menne, ha kicsit lassabbra vennéd a tempót. Ez amúgy is ajánlott lenne, ha pihenned kell az 5-6 km-ben is.
2015. okt. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!