Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan fussak gyorsabban?

Hogyan fussak gyorsabban?

Figyelt kérdés
Most kezdtem el az iskolaváltás miatt a futást. 15 mp alatt futom le a 100 métert, de szeretnék gyorsabb lenni. Az edző azt mondta, hogy fogyjak le egy kicsit és menni fog (160 cm vagyok és 52 kg). Ti mit gondoltok? Hogyan futhatol gyorsabban?

2015. szept. 13. 14:17
 1/4 anonim válasza:
Szedd gyorsabban a lábaid!
2015. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Nagy Petra2 válasza:

Szia!

Egy átlagember futó végsebessége 24 km/h körül van, ezt azonban legtöbben csak igen rövid időre tudják elérni. A sportolók természetesen ennél jobb teljesítményre képesek, az elit sprinterek végsebessége például eléri a 42-44 km/h-t.

A te sebességed most 24 km/h. Szerintem erre légy büszke, nagyon jó teljesítmény!

A gyorsabb futáshoz véleményem szerint hosszabb lábak is kellenek. 160 cm vagy. Nézd meg a futókat. Ők mind 170-180 cm körül vannak és hosszúak a lábaik.

Amit még tudsz tenni az ügy érdekében:

- gyorserő fejlesztése

- nézd meg a táplálkozásod, eszel-e elegendő fehérjét és szénhidrátot

- iszol-e elég vizet

Gyorserő fejlesztéshez ötletek: guggolásból ugorj fel és próbáld meg minél gyorsabban ismételni, váltott lábas kitörés gyors lábváltással. Gyorserő fejlesztésnél tudnod kell, hogy max 8 ismétlést lehet csinálni. Itt pont a gyorsaságra kell figyelni, nem a hosszú ideig tartó munkavégzésre.

Táplálkozás: mivel rövidtávon szeretnél jobb lenni, ezért több fehérje fogyasztása ajánlott. Hosszútáv futóknál már a szénhidrát fogyasztást kell növelni. Egyél úgy, hogy a számodra szükséges kalóriát szétosztod a következőképp: 18% fehérje, 52% szénhidrát, 30% zsír.

Vízfogyasztás: ha 2%-kal csökken a testsúlyod (és ezt a csökkenést a vízveszteség okozta), akkor 80%-ra csökken a teljesítőképességed. Ezért edzés napokon 3 liter vizet is meg kell innod.

2015. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kipróbalom.
2015. szept. 13. 17:03
 4/4 gyula1971 ***** válasza:

Ez a téma engem is érdekel. Hát bizonyos fokig genetikai adottság is szerintem.

Nem csak az alkat kérdése, hanem belső szervek, pl:szív teljesítménye?-öröklött lappangó szívbetegség elront mindent.

Vagy a nem megfelelő lábboltozat, nálam harántboltozat csökkenés van, így hamar fárad az alsó lábszár talphajlító izma. Hatántboltozat süllyedés akadályozza a megfelelő állóképességi szint elérését.

Volt 2-lábközépcsont törésem a sok gyaloglástól pár éve, trauma nem ért, csak reggelre bedagadt.

Lábboltozat is öröklött, műtéttel korrigálható. Betétet hordok utcán.

2015. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!