Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Rajtengedély vizsga szakközép...

Rajtengedély vizsga szakközép végén, sikerülhet?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a középsuli lovastúra vezető szakon és 5. végén majd le kell tenni a rajtengedély vizsgát,de lovam sincs és a lovaglással csak most kezdtem foglalkozni. Az egész vizsga papírokkal és mindennel együtt kb mennyibe kerül? Azt hallottam,hogy ilyen esetben lovat kell bérelni,ez mennyibe kerül kb?

Kötelező letenni,de abban is bizonytalan vagyok,hogy ennyi idő alatt meg tudok-e tanulni olyan szinten lovagolni?



2015. okt. 10. 15:11
 1/2 anonim válasza:
Ha elhivatott vagy 4-5 év alatt meg lehet annyira tanulni lovagolni, hogy letedd a rev-et. (persze ha van pénzed és időd heti 2-3 lovaglásra) A vizsga díjai kb.: kb. 2-5 ezer forint az elmélet, és 7-10 ezer forint a gyakorlat. Ló bérlés nem tudom mennyibe kerülhet, ezt az adott lovardától kéne megkérdezni, aki biztosít ilyen lehetőséget, vagy saját magad bérelsz ki egy lovat, ami havi 40-80 ezer forintig bármennyi lehet, attól függ mennyibe kerül a bértartás. Esetleg te esetedben a későbbiekben a felestartás is jó lehetőség lenne, ahol közösen lovagolsz egy lovacskát egy másik lovassal (legtöbbször a tulajjal) és így nem kell a teljes bértartást kifizetned csak a felét. Továbbá lószállítás a verseny helyszínére (ha saját lovad van) kilométerenként kb. 150-250 Ft, vagy ugye a lóbérlés ára a helyszínen. Lovas öltözet versenyre: fehér lovaglónadrág 2-15 ezer, fehér ing 1500-5 ezer, lovas zakó 5-20 ezer, lovas cipő 3-20 ezer, chaps/lábszárvédő 2-15 ezer, vagy ezek helyett lehet csizma is 4-30 ezer, kobak 5-30 e. Ezek többségét használtan is be lehet szerezni, olcsóbban. Továbbá ha saját felszerelést viszel a lóra, az egy vagyon is lehet.. (nyereg, kantár, lábvédők, nyeregalátét, stb.) de ezeket a cuccokat is be lehet szerezni használtan, olcsóbban, vagy ha lovat bérelsz lehet hogy adnak hozzá ott felszerelést, ezt is meg kell kérdezni. Továbbá persze kell egy papiros edző aki felkészít téged, és elmegy veled a rev-re is.. ennek díja óránként 3-10 ezer forint is lehet. Ha bérelt ló van, akkor rendelkeznie kell oltással 5-10 e, vérvétellel 8-15 e, és féreghajtás sem árt.. 2-5 e. Továbbá nem vagyok biztos abban, hogy rev-re kell-e már liszensz, ezt meg tudod kérdezni a lovas szövetségnél, de ha kell akkor az lovasnak 10 e/ év, lónak 8 e/év. Illetve az is biztos kerül valamibe, hogy tagsági füzetecskét kapjál, de erre már nem emlékszem hogy mennyi volt... Illetve ugye egy egyesületet is kell keresned, ahol lehet hogy van éves fix díj. Hirtelen ennyi minden jutott eszembe. Én 13 éves koromban csináltam meg a rev-et, úgy hogy 7 évesen kezdtem el lovagolni, de az első 3 évben nagyon ritkán jártam.. szóval abszolút nem lehetetlen 4-5 év alatt rev szintig eljutni! Volt olyan ismerősöm aki napi lovaglás mellett 2-3 év alatt letette a rev-et.Remélem tudtam segíteni :)
2016. jan. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Előző vagyok. A lovasnak még kell rendelkeznie sportorvosi vizsgával, ezt sztk-ban ingyen is megcsinálják, vagy ha saját orvoshoz mész kb. 5 ezer Ft. Viszont ha sztk-ba csináltatod, akkor szánj rá időt, mert min. 2-3 hét mire minden eredmény megjön, stb.
2016. jan. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!