Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen hatékonyan lehet...

Milyen hatékonyan lehet hajlékonnyá válni jóga segítségével?

Figyelt kérdés
Egyéb sportot űzök ahova nagyon jól jönne a hajlékonyság. Jógát nem ismerem, van értelme belevágni? Ez a legjobb-leggyorsabb út a hajlékonyság felé?

2015. okt. 18. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem.A jóga egészen másról szól.Laikus hozzá nem értők látnak belőle csak annyit,hogy hajlékonyak,miközben a hajlékonyság egy eszköz nem pedig cél.És ez a leggyorsabb dolog sem világos.Hova a fa/szba siet itt mindenki,hogy minden gyorsan kell?Gyorsan akarok hajlékony lenni,gyorsan meg akarok tanulni verekedni,gyorsan akarok izmos lenni,gyorsan akarok lefogyni...egész nap ez megy itt.Senki nem tervezi,hogy idősebb lesz 2-3 évvel?És ha 2-3 évet kitartóan edz,akkor lehet belőle izmos vagy megtanulhat verekedni,megtanulhat gitározni,lefogyhat,vagy akár egész jó jógássá válhat.Szóval mellőzétek már az ilyen undorító lusta kövér nők hozzáállását idéző nézőpontot,hogy minden gyorsan kell,sőt lehetőleg tegnapra.Semmilyen eredmény nincsen gyorsan.De hogy ne legyek full troll,ami neked kell az Pavel Tsatsouline könyve a nyújtásról,az csak erről szól,míg a jóga sok minden másról is ami a te fajtádat nem érdekli.
2015. okt. 19. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:
A jóga egy szent, eredetileg vallási tevékenység, nem azért lett kitalálva, hogy fehér kislányok meg kisfiúk spárgát csináljanak. Rengeteg hatásos módszer van a hajlékonyság fokozására, olvasd el Paveltől a Relax into stretch c. könyvet, 2-3 hét alatt lespárgáztam tőle.
2015. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
56%
Egyébként a túlzott hajlékonyság nem jó, főleg ha az izmaid gyengék mellé, mint a harmatos libaf-s, szét fogja szedni az ízületeidet. Szóval csak ésszel.
2015. okt. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1. válaszadó.

Először is köszönöm a választ.

Másodszor kiragadtál egy szót, és kicsit túl fújtad a dolgot.

Sportoló vagyok hosszú évek óta, és kitartó. A kérdésem nem arra szolgált, hogy 3 hét múlva hajlékony leszek-e, hanem a jóga-e a legmegfelelőbb irány arra hogy hajlékony lehessek.

Persze tudom, a jóga nem erről szól alapjáraton, de ha nekem más a célom, akkor tilos lenne felhasználni erre a jógát? Feltéve ha ez a legjobb út a célomhoz.

Itt egyáltalán nem arról van szó, hogy 2 hét alatt kiakarom gyúrni magam, mert jön a strandszezon.


Köszönöm a többi választ is, a könyvnek utána nézek.

2015. okt. 28. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!