Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb a...

Szerintetek melyik a jobb a régi tradicionális harcművészetek vagy a modern harc művészetek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 19:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a régieknek a lényege a hagyomány a történelmi múlt és az egyediség...


Az újnak az egyszerűség hatékonyság...


De ez nem azt jelenti hogy az egyik rosszabb mint a másik és szerintem nem ez a választási szempont...

2010. márc. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Üdv! Én a kyokushin-t csinálom. A régiek közűl a legfiatalabbat. A tradíció lényege, hogy kiállta az idő próbáját. Nem tudom milyen modern harcművészetre gondolsz, de gondolom a sallangoktól mentes, életszerű, utcai harcosképző stílusokra. Kérdés ki, mit akar önmagától. A legegyszerűbb ha (élőben) kipróbálod mindkettőt. Szerintem a régiek többet adnak. Meg kell különböztetni a kihon-t (technikák) és a küzdelmet. Amit a kihonban csinálunk (különféle lépések és ütés/védés kombinációk), annak semmi köze egy valódi, éles küzdelemhez. Nem merem azt mondani, hogy haszontalan, de inkább látvány. Ezért is hívják harc-MŰVÉSZET-nek. Ez is lehet rendkívül nehéz és fárasztó. Itt inkább a pontosság, önfegyelem, az összehangolt mozgáskészség fejlesztése a cél. Ez ad egyfajta mozgás alapot, a mozdulat izmokba való bevésését. Bunyózhatnánk egész edzésen, eredménye biztosan lenne, de ezek nélkül lélekteklen bunyó lenne csak. Nem mindenki akar harcos lenni, valaki csak a mozgás miatt jár. Ezért van nagy szerepe a fegyelemnek, a szigorú alá/fölé rendeltségi viszonynak. Ha edzésen küzdesz szinte biztos lehetsz benne, hogy az ellenfél figyel rád, nem ver agyon, a magasabb öves a te szinteden fog veled bánni. Rob(37)
2010. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!