Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehetek még kiváló versenyszin...

Lehetek még kiváló versenyszintű futó?

Figyelt kérdés
15 éves korom óta futok.Voltak kemény edzéseim, jó időim és sok kihagyás kondi miatt. Volt 5km és volt 15 km is. Most 19 évesen sikerült összehoznom a kondival a futást. Érzem hogy az izomzatom rengeteget bír és a szívem is...egyedül a tüdőket kellene jobban megedzenem. Az akaratom rendkívül erős és tudom, hogy amit akarok azt elérem...ugyanakkor helyén van a józan eszem is, tehát nem futok ájulásig. Szerintetek minden megvan bennem ami egy jó futóhoz kell? / 19/F,76kg,182cm/ Igazság szerint az 5km az a táv amit még nagyon jól birok...többet nem mert a combom kondi miatt nagyon megerősödött.Nagy izomtömeg gyorsan fárad.
2010. márc. 16. 19:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én letudok futni 15-20 km-t is jó tempóban, pedig nekem is elég izmos a combom, 12 perces cooper teszten hány métert futsz le? Ha legalább 3500 méter körül akkor azt mondom hogy nagy kitartással lehetsz kiváló versenyfutó, de ez függ attól is hogy hány éves korodtól csökken a teljesítőképességed, mert ez is minden embernél változó, az átlag 30 körül van, persze vannak olyanok is akik akár 40-45 éves korukig is fejlődhetnek de persze nem ez a jellemző, meg a géneken kivűl számít az is hogy mennyi vitamint viszel be a szervezetedbe mert a C vitamin lassítja a szervezet öregedését. Tehát sok kitartás és egészséges táplálkozás. Én is hasonló magassággal és súllyal rendelkezek mint te, és hosszabb távokon elég jó vagyok, csak engem nem érdekel, de neked sok sikert és kitartást.
2010. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólást és a tanácsokat. Rengeteg vitamint eszem és C-vitamint minden nap beviszek elegendőt. A cooperem 3200 körül van..de igazából most kezdek feljönni és mikor max volt a teljesítményem akkor főleg a hoszabb távokra álltam rá, szóval nem tudom mit bírnék cooperen. Nekem tényleg nagyon fárad a combom..5km körül:S szóval marad az 5 alatti. Kösz a jókívánságokat!viszont kívánom.
2010. márc. 18. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!