Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ti milyen sebességgel használj...

Ti milyen sebességgel használjátok az elliptikus trénert? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Ezeket az edzésterveket akartam kipróbálni, szerintetek ezek rendben vannak?


[link]


[link]


De azt tapasztaltam, hogy 90 spm-nél egyszerűen nem tudtam gyorsabban "menni" semmilyen ellenállásnál. És nem is amiatt mert kifogytam a szuflából (bár 5, 7 ellenállásoknál dolgozott a szívem rendesen), hanem mintha egy partra vetett hal lennék, aki nem tud mozogni, nem tudtam a karomat, lábamat olyan gyorsan mozgatni. (Technogym gépet használtam.) Nyilván én voltam a béna, de mit kellene csinálnom, hogy sikerüljön 140 spm-t elérnem? Elliptikus trénert most használtam először, de mozogni rendszeresen szoktam, ezért is lepett meg, hogy ennyire rosszul ment.



2015. okt. 23. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Maxon tolom mindig.
2015. okt. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Aztamindenit! nem csodálom, hogy nem bírtad tekerni :-D

Én már kb 9-10 hónapja használom a gépet, de ez elég durvának tűnik.

Mondjuk attól függ, mit szeretnél fejleszteni, de ha csak most kezded a gyakorlatokat, akkor szerintem lassíts :-D

Igazából az lenne a cél, hogy a pulzusod jól beállítsd a célhoz képest.

[link]

Én fogyni akartam (és sikerült is szerencsére).

40 perceket nyomok , de az elején 5 perc után leestem a gépről :-D

egy jó ideig úgy csináltam, hogy kezdem 4-es fokozaton 120bpm zenére kb 5-8 percig, utána felmegyek az ellenállással fokozatosan 6-8-asig, mikor hogy bírom és a tempóval 125, 128, 130-ig 25 perc alatt, majd a levezetésnél visszaveszem az ellenállást 2-4-re, és 125-ös bpm-re. ez elég jól megizzaszt :-D

Mostanában marad a bpm a fenti, de 10 perces intervall-ra állítom (10 perces a program, ezen belül 4* megy végig 4-6-10-6 fokozatokon) és ebből csinálok 4 etapot. Ez már erősít is, meg gyorsít is egy kicsit.

Innen szoktam zenéket válogatni [link]

Összerakok egy kb 40 perces playlistet, és azt követem.

Fogyni szeretnél, erősíteni, vagy másra edzeni?

2015. okt. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a 90 spm nálad ugye azt jelenti, hogy 90 lépés/perc? Magyarul 45 teljes fordulat/perc (egy jobb, egy bal)? ugye? Bocs, nem nézlek hülyének, csak először én is úgy jártam, hogy a 90 spm-et teljes fordulatnak gondoltam -ne kérdezd, miért, és nem bírtam, mert az ugyebár 180 lépés/perc, ami elég durva :-D Hamar rájöttem :-D
2015. okt. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A második/harmadik válaszolónak nagyon köszönöm a választ. Nagyon hasznos az a zenés oldal, amit belinkeltél!

A célom az, hogy növeljem az állóképességemet és hogy levezessem a mindennapi feszültséget.

Azt hiszem, teljesen igazad van az utolsó kommentedben, hogy a számokat el kell osztanom kettővel, valószínűleg itt szúrtam el. :) Legközelebb megpróbálom úgy. Még egyszer köszi. :)

2015. okt. 24. 10:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthettem! ;-)
2015. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!