Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első alkalommal a konditerembe...

Első alkalommal a konditeremben, nagy súlyfelesleg esetén?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok nagy súlyfelesleggel. Elsődleges célom a fogyás lenne. Az étrendemet már rendbe tettem, 4 kiló már lement. Szeretnék elkezdeni mozogni és most van lehetőségem egy barátom révén ingyen konditerembe menni.

A honlapon azt írják, hogy ezek a gépek vannak (bocsi, angolul):


6 MYRIDE® VIRTUAL BIKES

24 EXERCISE BIKES

31 RUNNING MACHINES

20 CROSS TRAINERS

8 ROWING MACHINES

6 STEPPERS

33 STRENGTH TRAINING MACHINES


Tanácsot szeretnék, hogy kezdjek hozzá, mit használjak, stb...?



2015. okt. 26. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Igy a franc se tudja h melyik

De ha rájuk nézel csak felismered ha mindre rá googlezol

Futopad/elliptikus tréner fekpad edzöpad felso also csiga

De ha a barátodé a terem akkor csak meg mutatja a dolgokat

2015. okt. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld ki a cross trainer-t (magyarul ellipszis trénernek hívják). Az kíméli az ízületeket, ezért nagy túlsúllyal sem árt (nem úgy, mint a futás). Találhatsz hozzá kezdő edzésterveket a neten. (Nem tudom, mennyire értesz angolul, de ez pl. egész hasznos: [link] ) De ha odamész első alkalommal, és azt se tudod, hogy kapcsold be a gépet, akkor nyugodtan kérj meg egy ott dolgozót, hogy segítsen neked.


A strength training machines (erősítőgépek) nincs kifejtve. Mondjuk azokat én nem is szoktam használni, hanem inkább szabad súlyokat használok. Vannak egy- és kétkezes súlyok, azokkal tudsz nagyon sokféle gyakorlatot végezni:


[link]


[link]

2015. okt. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
teljes test átmozgató súlyzós edzés és a végén fél óra szobabringa,vagy ellipszis.
2015. okt. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A pénzt, amit spórolsz a kondi termen, próbáld meg egy személyi edzőre költeni, aki megmutat neked egy pár gyakorlatot, és a gépek helyes (értsd valóban megmozgató, de nem sérülésveszélyes) használatát.


Hidd el megéri!

2015. okt. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Attól függ, mennyi az a nagy súlyfelesleg... Rajtam volt vagy plusz 30 kiló, amikor gondoltam egyet, és elkezdtem HIIT-zni. Azt hittem először, nem is fogom bírni, de meglepően gyorsan hozzászokott a szervezem az intenzív edzéshez, és azóta nagyon megszerettem. Igaz, pár gyakorlat még mindig nem megy szabályosan, mint pl. a fekvőtámasz vagy a páros lábú felugrás az egyméteres zsámolyra, de más területeken viszont rengeteget fejlődtem.

Ennek ellenére azt javaslom, hogy ha nagy súlyfelesleged van, akkor érdemes fokozatosan beiktatni a mozgást, és egy kicsit ízületkímélőbb gyakorlatokkal kezdeni.

2016. jan. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagy súlyfelesleg alatt tényleg nagy súlyfelesleget értek. Most vagyok 120 kiló, 60 lenne az ideális számomra. Voltam orvosnál aki azt mondta, hogy kevesebbet kell enni és nem vacsorázni. Konditerembe beiratkoztam. Barátom révén úgy sikerült, hogy o diákmunkával a konditerem szórólapját terjesztette és a pénz mellé adtak ingyen bérletet. De ot nem erdekelte, így nekem adta. Azaz o nem nagyon tud tanácsot adni. A konditeremben volt lehetoség online egy órára ingyenes személyi edzore jelentkezni. Bementem a megadott idopontra aki a vernyomas es sulymeres utan mondta hogy fussak 10 percet, o majd visszajön. Majd szobabicikli 10 perc, addig persze megint mást csinált. Utána hajlongani meg gugggolni kellett. Kérdeztem a gépekkel kapcsolatban, de erre nem adott választ. Majd az utolsó fél órában arról akart meggyozni, hogy csatlakozzak az o privát csoportjához ami a konditerem árának a többszörösébe kerül. Vagy ha ezt nem, akkor vegyem meg azt az étrendkiegészítot amit forgalmaz. Mondom, hogy pont sikerült kiiktatnom a felesleges szénhidrátot az életembol és nem falom fel napközben a hutot. Erre azt válaszolta, hogy a tablettájától elmúlik az éhségérzet (azaz feleslegesen mondtam bármit is). Persze nem fizettem be hozzá és a bogyóit is tukmálja másra. Egyébként a többi edzö a teremben sem kedvesebb. Amikor megkérdeztem az egyiket az egyik géppel kapcsolatban, o válaszolás helyett névjegykártyáját adta ide.
2016. febr. 4. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
És most hol tartasz?
2016. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!