Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Állás képességemen szeretnék...

Állás képességemen szeretnék javítani!?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy nem sokára fogunk 2000 m futni ami tudom, hogy nem sok de nem igazán szeretek és eddig nem is futottam. Tudom, h ilyen gyorsan nem lehet javítani az állóképességemen de nem csak a 2000 m miatt szeretném hanem eléggé leálltam a sporttal és beakarom hozni magam. Lényeg a lényeg, h esik az eső napok óta de nem mond jobb időt mostanába.. így nem tudok kimenni futni és nincs futógépünk. Tudnátok ajánlani olyan elsősorban benti mozgást amivel jól tudom fejleszteni magam? Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm!! (ja és a "vicces" emberek kíméljenek)

2015. okt. 27. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "állás képesség" - Ez olyan, mint az "éhségbetegség" /by Csipkés Zoltán/


Állóképesség. És úgy tudod fejleszteni, ha minél többet futsz. Elég kisebb távokat is (pl. 500 méter.) A szervezeted egy idő után hozzászokik a terheléshez és nem fogsz beledögleni, amikor a 2000-ret kell majd lefutnod. Ezt csak így lehet csinálni.

2015. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Először melegíts be mindig , aztán - ahogy az előző írta - kezdetnek 500 m aztán minden vagy legalább minden második alkalommal emeld a távot egészen míg el nem érsz a 2000ig.
2015. okt. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem és tudom, h így lehet, h futok de esős időben egy sáros faluban nem mindig tudok kimenni, így a kérdésem, h bent mi lenne a megfelelő gyakorlat?
2015. okt. 28. 09:33
 4/5 anonim válasza:
Lépcsőzés ?
2015. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, a lépcsőzést ugye egy sámlival is megtudom oldani. Nagyon köszöönöm a válaszokat! :)
2016. júl. 7. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!