Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 40 evesen szeretnek teljes uj...

40 evesen szeretnek teljes uj eletet kezdeni, tanacs?

Figyelt kérdés
Szoval 40 evesen, ellustult puha eletembol remalomkent hasitott belem a felismeres, gyenge, lottyedt 3 gyerekes ellaposodott haziasszony- anyuka vagyok. Semmi egyeb. Na ezen szeretnek valtoztatni. Elkezdtem sportolgatni, ovatosan, de rajottem nem igazan megy. Faj a vallam, bizonyos mozdulatokra keptelen vagyok. Faj a derekem, jokora gerincferdulesnek koszonhetoen. Mellette annyira de annyira merevek az izmaim, hogy allo helyzetbol nem hogy a tenyerem nem tudom letenni a foldre, de meg az ujjaim hegyet sem. Segitsetek hogyan kezdjem, mit csinaljak?

2015. okt. 31. 20:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen problémákkal első körben keress egy gyógytornászt, és egy jó gyógymasszőrt.
2015. okt. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Aztán olvasd el a sárga kapszulát
2015. okt. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ezzel kezd, ez jól átmozgatja a gerincet, az egész testet. Ráadásul csak pár percig tart, mert kezdetben mind az öt gyakorlatból csak hármat-hármat kell elvégezni, fokozatosan kell emelni az ismétlések számát. Ezenkívül sétálj, gyalogolj, amikor csak tudsz. Aztán ha már megerősödsz kicsit, onnantól ezerféle tornából tudsz választani akár DVD-n, akár neten. Vagy az úszás nagyon jó még, ha van uszoda ott, ahol laksz. Azt is lehet finoman adagolni.

2015. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem inkább járj el úszni. Abba nem rokkansz bele.
2015. okt. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is az úszás lenne a jó megoldás. Megfelelő étrenddel és edzéssel (úszás) alaposan meg tudod változtatni az életviteledet, nem hinném, hogy kezdésképpen súlyos edzést kéne végezned. Sőt szerintem nem is kéne súlyos edzés. 22/f.
2015. okt. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem se sikerül lerakni az ujjaim, hűűűűűűűű de messze vagyok attól, na és? Amúgy idővel azért lehet segíteni valamicskét, de nem kell, hogy szuper ruganyos legyél...

A fájdalmak miatt szerintem is valami szakember kellene, de azt üdvözlöm, hogy változtatni akarsz :) Én 39 éves vagyok s bár nehéz rávennem magam a mozgásra, most már szeretnék elkezdeni edzeni és némi izomtömeget felszedni s azt amíg lehet, megtartani. Azt hiszem, hogy hosszú, egészséges élethez s jó erőnléthez most már legfőbb ideje eme útra lépni...


Nem tudom, Neked konkrétan mik a céljaid, de valamilyen mozgásforma tuti alkalmas lesz Neked. Vannak kímélő tornák, gyógytorna, ami még komoly bajoknál is alkalmazható, nyilván ne hagyd el magad! De tényleg szakember kellene, aki megmondja, hogy mit mozogj és mit ne, ha nem akarod tönkrevágni magad.


Sok sikert!!! Remélem, találsz valakit, aki segíteni is tud, én csak szorítok Neked :)

2015. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

a lehetőségeidről nem írtál,de 3 gyerek mellett a legolcsóbb megoldás az lenne ha eljárnál gerinc tornázni heti 3 alkalommal,orvos beutal ingyenes.

mellette elkezdheted a fegyencedzést otthon napi fél órában és heti 1x elmész kocogni fél órát.

2015. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ohhh koszonom a sok kommentet. Igen uszassal kezdem. Elmentem egy oktatohoz, na mert uszni nem tudok. De ez hosszu ido, mire megtanulok uszni. Gerincferdulesem szep lassan alakult ki, lumbahoval karoltve es egyszer sajnos gerincservet is diagnosztizaltak mar nalam kb 3 evvel ezelott. Akkor is es elotte is az uszast ajanlottak. Talan egy jo csontkovacs es segithetne helyre rakni, de sajnos az nagyon sokba kerul(ne). Szoval uszas. Oke, de nekem van egy almom ami itt nem allhat meg. Az almok pedig azert vannak, h elerjuk oket. Elsokorben egy gyogytorna alapokra epitett testepitest szeretnek kiprobalni. Majd ha pedig mar eleg eros leszek hozza, akkor a sportszeru rudtancot. Ne iteljetek el, nem az ejszakai barok rudtancara gondolok itt, hanem a szigoruan sportra.
2015. okt. 31. 22:07
 9/15 aikiboxer ***** válasza:
100%

Sziasztok.


Az úszást nem annyira ajánlom. Először is macerás – elmenni, beöltözni, úszni, utána vissza az egész és hazamenni – egyetemista korban vagy egyedülállóként elmegy, három gyerek mellett macera.


A fentieket összekombinálva:


1) Töltsd le a Sárga kapszula c. könyvet és abból okosítsd ki magad, hogy mit változtass az étrendeden.


2) Vagy iratkozz be konditerembe, vagy eddz otthon. Otthonra


- szerezd be a Fegyencedzés c. könyvet, ez egy saját testsúlyos progresszív edzésprogram, ne ijedj meg a marketing dumától, hogy börtönben volt stb. Ez rendbe teszi a fájós vàlladat is, derekadat is. Óvatosan csinálgasd, az alapoktól kezdve,


- jó ötlet egy Thera Band gumiszalag is, ehhez is van könyv meg rengeteg videó a youtube-on -- egyedül arra figyelj, hogy használj a kezeden fitness kesztyűt, mert a szalag kikezdheti a bőröd

2015. nov. 1. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. A fegyenc edzes... sokat hallottam rola, sokan dicserik. Kiprobalom. Az uszast magam miatt kezdtem el es megszeretnek tanulni uszni. Viszont a sajat sullyal valo edzes jol hangzik elso lepesnek. Ciki vagy nem, de olyan egyszeru dolgokat mint a fekvotamasz... hat nem tudom rendesen megcsinalni. Kisse kitekeredek es jobb kezzel nyomom ki magam. Vicces 😕

Dokumentalni fogom az elert szinteket, akar kepekkel is. Egy evet adok magamnak, ha ezalatt elerek egy bizonyos szintet akkor johet almaim netovabbja, na es az erzes... elertem 😊


Nektek vannak ilyen tapasztalataitok? Mennyi idore volt szuksegetek ehhez?

2015. nov. 1. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!