Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan legyek hajlékonyabb?

Hogyan legyek hajlékonyabb?

Figyelt kérdés
Egész hajlékony vagyok, tesin mindig én vagyok a 2. legjobb az ilyenekben. A súlyom szerintem jó, 12 éves vagyok (lány) 155 cm és 40 kg (nem pontos adat, de nem rég mértem). Őzikét tudok ugrani szépen, ahhoz alapfokon hajlékonynak kell lenni, a spárga lenne a célom. Az angol spárga. Milyen nyújtásokat kell végezni, mennyi idegig és hogyan? Esetleg videót tudnátok linkelni? köszi előre is! :p

2015. nov. 10. 21:41
 1/3 anonim válasza:
2015. nov. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem :(

Németes vagyok

2015. nov. 11. 21:18
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Hogy jól tudj mozogni olyan legyen a ruhád is!

Ahhoz hogy elkezd a nyújtást melegíts be pl.:fuss 5 percet!


1. Ülj nagy terpeszbe akkorába amekkorába bírsz! Először hajolj a bal lábadra úgy ,hogy az orrod éintse a lábad! Kb. Úgy 10 mp- ig. Utánna középre amennyire csak birsz 10 mp - ig. És a jobb lábadra szintén 10 mp- ig. Ezt a gyakorlatot végezd el mind a két lábadra és középre 7-8 -szor.

2.Nyújtsd előre mind a két lábad és hajolj rá kb 15-20 mp-ig. Úgy 5-6 - szor. Itt már sokkal jobban fog feszülni a lábadban a szalag! Ha már nagyon fáj ne erőltesd!

3. Pillangó: összeilleszted a két talpad megfogod a lábujjaidat es a könyököddel nyomod le a lábad 10-15 mp- ig! Ha ez jól megy hajolj rá a lábfejedre úgy hogy az orrod érintse a lábfejeidet 20 mp- ig! Ezt ismételd meg 3-4 -szer!

4.Rakd fel elösször a jobb lábad azután a bal lábad valamire úgy hogy derékszögü legyen! Hajolj rá a lábadra 10 mp- ig azután a földre 10 mp-ig ! Ezt csjnàld meg mindkét lábadda olyan 5-6 - szor!

5. Ájj fel vigyázállásba és hajolj le úgy a földre hogy a lábad nem hajlítod be de a tenyered a földön van !

6. Ájj közepes méretű terpeszbe és hajolj a talajra és a tenyered legyen a földön 20 mp- ig . ismételd meg 3 -szor

Reméllem tudtam segíteni valamennyit ! Én is hajlékonyabb alkat vagyok ! Ha szeretnél hajlékonyabb lenni probálkozz a hiddal állásból és földről! Próbálkozhatsz majd az állóspárgával is! Meg az előre és hátra bognival , kézenállás , cigánykerék : egykezes!

Nyugodtan írj privát üzenetet mert segítek ,hogy kell pl.:a hidat vagy az előrebognit megcsinálni és akkor leírom !


Reméllem segítettem!! 😀

2015. nov. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!