Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha guggolásnál túlzottan...

Ha guggolásnál túlzottan elöredölök a felsötestemmel, kevésbé lesz hatékony a gyakorlat?

Figyelt kérdés
Probálok haátradölni amennyire lehet, de rendre fenékre esem :D
2015. dec. 9. 12:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egyenes gerinc... Ha hátradőlsz, vagy előre, azzal csak tönkre teszed magad.
2015. dec. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A gerinc lehet egyenes elore vagy hatra dolve is, nekem is az.
2015. dec. 9. 12:18
 3/11 anonim ***** válasza:
Ameddig nincs súllyal terhelve, addig végülis mind1 mit gondolsz, de ilyen mentalítással ne menj rúd alá :D
2015. dec. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Cortez70 ***** válasza:
A derekadat így jobban terheled.
2015. dec. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Így látatlanban nehéz megmondani, de magasságtól, arányoktól is függ. Én magas vagyok, hosszú a lábam, jobban előredőlök mint más, mert máshol van a súlypontom. Az se mindegy, hogy mekkora a terpesz, vagy hogy hova teszed a rudat. Nagyobb terpesznél jobban előredőlsz, ha lejjebb van a rúd, akkoris. Arra figyelj, hogy ne derékból nyomd fel magad!
2015. dec. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

de tényleg tisztázni kellene, hogy most saját súlyos guggolásról beszélünk, vagy rúddal...

saját sújjal sok vizet nem zaar és különben is rengeteg féle guggolás van nem mindnél lehet tökéletesen tartani a hátat, de ha rúddal guggolásról beszélünk akkor nagyon fontos a helyes testtartás és nem se hátra se előre dőlve nem egyenes a gerinced.

bármelyikkel próbálkozol én ajánlom eleinte a falnál guggolást úgy, hogy a lábujjad hozzáér éppenhogycsak a falhoz és úgy guggolj ameddig csak bírsz, hogy se a térded, se semmid nem érhet a falhoz, nagyon jól javítja a testtartást ez a gyakorlat.

2015. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
de párszor be fogod verni a fejed és seggre fogsz esni :D
2015. dec. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen! Szabad sulyokkal guggolok.
2015. dec. 9. 16:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem tudsz képet küldeni? Vagy megkérni valakit aki ért hozzá, hogy nézze meg?
2015. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Glacierous ***** válasza:
Árthatsz vele a gerincednek.
2015. dec. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!