Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki táncol?...

Van itt valaki aki táncol? Érdekelne nehéz volt megtanulni táncolni, táncórák milyenek voltak, és mennyibe kerül? :-) Tánc partnert hogy lehet találni? 16/F

Figyelt kérdés

2015. dec. 11. 23:42
 1/8 *Glissade* ***** válasza:

1. Igen, én!

2. Hogy nehéz-e, az fejben dől el.

Komoly szinten nem sétagalopp: kemény, nagy a féltékenység és a konkurencia, a koreográfus ritkán add szabadságot a táncosnak: Te, mint ember nem számítasz. Folyamatos stress és megfelelési kényszer. Sérülések, fájdalmak, izomláz.


Önismeretet tanulsz, színpadon táncolhatsz, csillogás, szép ruhák, mindenki téged csodál, különleges vagy és nem az átlagos emberek lelki nyomorában élsz, hanem egy nagyon érzelem dús, színes világban és ekkor boldog vagy. :)

2015. dec. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ ment egy zöld pacsi!

Hogy kell beiratokzni táncolni,és mennyibe kerül?Nő vagy? :-)

És az lenne a kérdésem ez milyen tánc stilus?

https://www.youtube.com/watch?v=LCl8EJS78ZQ

Nehéz igy megtanulni táncolni? Ezek ketten lenyűgöztek..

2015. dec. 12. 08:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A tánchoz veled született adottságok is kellenek. Jó ütemérzék, hajlékonyság, stb. Ha ez megvan, lehet fejlődni.
2015. dec. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia,

amit glissade írt, az a profi, "hivatásos" színpadi táncos élete, a versenyzőké. Ha hobbiként űzöd, akkor csak a vidám része van. :)

A belinkelt videó egészen biztosan társastánc és azon belül is a tíztáncként ismert versenytáncokból 4.

Az első kettő kicsit homályos nekem, én a rumbára és a mambóra tippelek, de a koreográfus a styling-ot túltolta a pontosság rovására... Bár nem tudom, gyerekeknél lehet, hogy ez így megy.

A székes jelenettől már egyértelműbb, egy cha-cha és egy jive látható, de engem azért itt is meglep, hogy milyen kevés kontakt van a koreográfiában.

Szóval egy "latin+standard" nevű kezdő tánckurzusra kell menned, ott tanulsz ilyen táncokat.

A tánciskolák oldalain körülnézhetsz árak tekintetében, itt van egy:

[link]

Őket ismerem, az órák jó hangulatúak, és semmi véres nincs, mint ami a profiknál.

2015. dec. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2015. dec. 15. 20:26
 6/8 *Glissade* ***** válasza:
Jaj, elnézést csak egyszerűen már nem vagyok képes hobbistaként gondolni a táncra, már kiveszett belőlem az a lendület...
2015. dec. 16. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:

Hobbi szinten a tanárod nyilván nem fog nyúzni, neki a pénzed kell elsősorban, másodsorban meg akar tanítani táncolni.

Nem érdeke a "kifacsarás", mert azonnal megszöksz és neki az pénz veszteség.

2015. dec. 16. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Azzal egészíteném ki ez előttem szólókat, hogy ha jó tánciskolát választasz, akkor versenyzőként is emberként fog tekinteni Rád az edződ, és úgy akarja kihozni belőled a legjobbat, hogy közben a barátod marad :) (nekem szerencsém van két ilyen csodálatos edzőhöz is, akik minden nap motiválnak az újra és a jobbra :) )
2016. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!