Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan (küzdő) sport, ami...

Van olyan (küzdő) sport, ami csak a technikáról szól?

Figyelt kérdés

Mindig is meg akartam tanulni, hogy hogyan kell használni a kezemet és lábamat rendesen, ami pl önvédelemre jól jöhet, de akárhányszor elmentem valamilyen edzésre, box, kickbox, karate, mindig összeállítottak másokkal hogy üssük egymást mint gyakorlás... És az idióta edzők sose értették meg, hogy én nem bunyózni akarok, meg futkosni körbe körbe állóképességet növelni, csak a technikát akarom megtanulni, mert amúgy rohadtul nem érdekel maga a sport, csak magamat tudjam megvédeni.


Van valami kimondottan ilyen sport, ami csak a technikát taníttatja meg? Ott van pl a kapuéra, ahogy elnéztem ott inkább csak ugrálnak meg táncolnak, lehet csak rosszul láttam de valami ilyesmire gondoltam. Ahol nem egymást, hanem max 1 zsákot kell ütni, mert nem a bunyózásról szól.



2016. jan. 14. 13:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Magyarázd már el nekem, hogyan "véded" meg magad, ha nem gyakorlod be egy másik emberen, mikor hogyan reagálj?
2016. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

látom vannak bajok....

nincs ilyen. ha van akkor az nem küzdősport hanem szemfényvesztés.

2016. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
zsák pl? És csak a technika érdekel, esetleg leszerelések, hogy ha rádtámadnak késsel akkor hogy kell a földre levinni stb DE ezzel ugye nem okoznék sérülést másnak, míg ha összeálltok boxolni akkor nem a levegőbe fogtok ütögetni.
2016. jan. 14. 13:50
 4/21 anonim ***** válasza:

ne legyél már ennyire puhány...

1. az állóképesség és testedzés legalább annyira fontos mint a technika (szerintem sokkal fontosabb).

2. éles helyzetben nem tudnál küzdeni azért mert

a) a kérdésből lerí hogy gyáva vagy

b) nem gyakoroltad be igazi ellenfelek ellen

3. ha nem önvédelemről van szó (pedig de) hanem szimplán sportról, testmozgásról, akkor sincs olyan küzdősport ahol zsákokkal kell küzdeni

2016. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hat a problema ott van, hogy amit te szeretnrel az nem mukodik. Nincs annyi zsak egy edzesen mint amennyi tanulo. Ezert felvaltva szoktak gyakorolni.

Azzal amit leirtal az a baj, hogy ha nincs allokepsseged mindegy milyen technikas vagy. Az allokepesseg egy rendkivul fontos dolog amit fejleszteni es szintentartani kell. Ha csak arnyekboxolsz, vagy zsakolsz azzal nem fogod tudni megvedeni magad, mert nem lesz stresszturo kepesseged. ezert fontos a sparring amit te nem akarsz.

Nem fogsz tudni vedekezni, ugyanis a zsak nem ut vissza de egy igazi ember igen. A sparring a valos szituaciot szimulalja amire te fel akarsz keszulni.

Azt, hogy te kes ellen akarsz vedekezni meg felejtsd el!

Nagyon sok ido amig te ezt megtanulod es akkor is a kes ellen valo vedekezes a legutolso dolog amit tehetsz. Amit nekem megtanitottak eloszor az az volt, hogy ha kes ellen harcolsz akkor MEG FOGNAK VAGNI. Mindegy milyen jo vagy a vagas szinte elkerulhetetlen.

Ha megvagnak a kezedbol omleni fog a ver es akkor eleg nehez lesz a technikat kivitelezni mivel a vertol csuszik minden.

Az elso ha meglatod a kest a futas es csak ha minden kotel szakad es nem tudsz menekulni akkor vedekezel.

2016. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 *Glissade* ***** válasza:

Krav Maga?


Ott is volt állóképsségi edzést, viszont nem egymást ütöttük, hanem egymáson gyakoroltunk. Nem feltétlenül ütések voltak, hanem pl. ha "elkapnak, hogyan szökj meg", hogyan térj ki, dobd le magadról az ellenfelet stb.

2016. jan. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Én már álltam a késnem a rossz végén szerencsére nem lett semmi bajom, hála istennek mivel 11 éve cselgáncsozom. Ha késsel kerülsz valaha is szembe, tedd azt amit én tettem. Fuss ahogyan csak a csövön kifér... ezért jó az edzés állóképességi része, mert ha edzett vagy, egy bagós piás kábszeres cigó sem fog utolérni a késével.
2016. jan. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

de az ilyen hülye kérdésekről, mindig ez a videó jut eszembe, ami tökéletesen illusztrálja a valóságot:

https://www.youtube.com/watch?v=j55d8uqvKDQ

2016. jan. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

de tessék, így jársz ha csak technika van de sparring nincs mellé:

https://www.youtube.com/watch?v=1jNDiZj1pos


:D

2016. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Nincs, az már nem KÜZDŐsport.
2016. jan. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!