Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha pár perc alatt felmegy a...

Ha pár perc alatt felmegy a pulzusom 185 fölé, pedig vékony, kisportolt alakom van, csak korábban sohasem mértem, és a futógép azt mondja, álljak le, akkor ez azt jelenti, hogy nem futhatok?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt tudok olyan edzett lenni, hogy normális, elfogadható pulzussal futhassak? (Egy éve rendszeresen, heti 2-szer futottam egy órát. ) Vagy menjek el orvoshoz?

2016. jan. 20. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva nem tudom a választ, de velem is ugyanez ez van. Én nem foglalkozom a géppel, tovább edzem valtozatlanul.
2016. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%

1) ne a géppel méresd a pulzusod, ha csak nem ant+ csatlakozós mellkas pánton keresztül teszi, mert a legtöbb gép rémesen bénán mér pulzust


2) pulzus kontrollos edzés, az eleje halál, de sokat segít. A neten sok anyagot találsz hozzá, olvass utána.

2016. jan. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

220-Életkor x 0,80=max. pulzus és

220-Életkor x 0,65=min. pulzus.Ezek között tartsd. Legalább 20 másodpercig mérd csuklón 3 ujjal, s szorozd 3-mal= percnyi szívfreki. Ha jó a körzeti dokid, kérj tanácsot, vagy menj sportorvoshoz magánrendelésre. Gépi pulzusmérők néha a 2 szívdobbanás közti másodperc átlagát mérik 60-nal beszorozva, nem pontosak. Polar óra+mellkasmonitor jó, csak k.drága...

2016. febr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!