Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Birkózás vagy brazil jiu-jitsu...

Birkózás vagy brazil jiu-jitsut ajánljátok utcán önvédelemhez?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a dobásokra első sorban mivel szerintem utcán 3 támadónál veszélyes a földharc mert szét rúgdosnak a földön.

2016. jan. 26. 21:03
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
Jiu jitsu mindenkepp.😊 előnyösebb onvedelemhez
2016. jan. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim válasza:
#1es vagyok a jiu jitsu amugy japán sport
2016. jan. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Én a brazil jiu-jitsuról beszélek nem a japán jiu-jitsurol.
2016. jan. 26. 21:44
 4/30 anonim ***** válasza:

Önmagában egyiket se. Boxal talán a bjjt, de amelyik neked jobban tetszik/jobb a társaság. A jitsuban vannak elvezetések, rögzítések is.


"A legjobb edzés az amire el is mész" ab

2016. jan. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 aikiboxer ***** válasza:
34%
Mire ezt a kérdést le tudod önállóan írni, már túl idős vagy, hogy elkezdd a birkót (némi túlzással), így marad a judo vagy a BJJ.
2016. jan. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

A földharc kifejezés a grappling angol szó magyar félrefordítása. A földharc valójában nem földön történő harcot jelent. viszont, ha vágod a földarcot, sokkal kevesebb időt fogsz lenn tölteni, míg az ellenfeled jóval többet. És mindig azt ütik szét, aki lenn van.


3 támadó, ha megfelelően összedolgozik, nincs az az isten hogy megúszd. Ezért nem bunyózunk túlerővel szemben.

2016. jan. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Birkózás álló küzdelemben és földrevitelekben sokkal erősebb, mint a BJJ, de a BJJ az ízületfeszítések és fojtások miatt lehet hatékony az ellenfél semlegesítésében.

Valahol mindkettő jó, és mindkettőnek megvannak a maga gyengeségei. A BJJ piaci alapon működik, felnőttként is el tudod kezdeni ellentétben a birkózással (általában). De önvédelemre én is főként a bokszot ajánlanám.


@Magyar Honvéd: ne haragudj, hogy ezt írom, nem akarok személyeskedni, de a válaszaidon az tükröződik, hogy nem sok fogalmad van a birkózásról.

2016. jan. 27. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Ez király! Kb nem is írtam semmi a birkózásról. Mondjad, miért nincs sok fogalmam róla ? Hiába no gí nem tanít semmilyen elvezetést rögzítést vagy feszítést. A jitsuval állva le tudsz kopogtatni valaki ha jó vagy. Birkózóként földhöz vágod és max tus. Ezért írtam mellé a boxot.
2016. jan. 27. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Örülök hogy hasznos válaszokat is kapok.
2016. jan. 27. 08:23
 10/30 A kérdező kommentje:
Zöld ment
2016. jan. 27. 08:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!