Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy birkozó ruhadobásokat is...

Egy birkozó ruhadobásokat is végre tud hajtani?

Figyelt kérdés

Az már lejött ahogy nézem őket hogy ők a ,,végtagok" ráfogásával dobnak. És tetszik a sport így majd szeret nékjárni. Megerősödni technikat tanulni.

Szóval utcán úgy gondolom jó pár évvel a háta mögött tud dobást úgy kivitelezni ha az ember a strandon van félmeztelen, polóban ami akár nem strapabíró. Én így gondolom ahogy nézem a meccseket. Nem tudom hogy igazam van-e benne de ezt diktálja nekem a logika. Hisz a birkozó ruhájuk olyan mintha csak az ,,emberre" fognának" mintha csak azért lenne hogy takarjon. Legalábbis ruha dobást nem szoktak végre hajtani. Ahogy látom

Félre ne értsetek pont ezért nagyon tetszik. Hogy így mindegy miben van az ember megtudja magát védeni nem ruházat függő a dobas kivitelezése.

De ha akarnákak ruhadobást is tudnának csinálni? Pl az ellenfél télen vastag kabátban van. Hisz az elég strapabíró. Vagy egy öltönyben van. És nem a kézre fogna rá hanem a ruhára pl a gallérra.

Így is tudnak dobast csinálni? Esetleg egy folytás technikát? Át tudnának álni ruhára, ruhadobásra ha akarnának? Ki tudnák ezeket vitelezni így a dobást vagy folytást?



2016. febr. 14. 13:58
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Pont ezen tulajdonságai miatt tetszik nekem a birkózás.

Csak azt nem tudom hogy amit állítok az tényleg igaz-e

És a kérdéseimre sem tudom a választ.

2016. febr. 14. 14:13
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy birkózó értelemszerűen földhöz tud vágni akkor is, ha fel vagy öltözve.
2016. febr. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi akker ezt jól gondoltam :) zöld ment

De mi van a ruhás kérdésemmel? Arról mit tudtok mondani? Meg a fojtásos kérdésemről

2016. febr. 14. 14:29
 4/14 A kérdező kommentje:
Ezekre lennék kíváncsi
2016. febr. 14. 17:17
 5/14 anonim ***** válasza:
Alapvetően ha ruhára akarsz ráfogni akkor az judo. A judo fogásfelvételében és uchi komijában játszik döntő szerepet a gí ( a ruha ). A hajtóka igazából lehet a kabát gallérja is. De én inkább a szabadfogású birkót ajánlanám. Életszerűbb. A fojtásokat pedig mindig kivitelezhetően lehet csinálni, öltözéktől függetlenül. Felteszem senki nem nyakmerevítővel fog elkezdeni verekedni.
2016. febr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kösz. Nem a birkózás érdekel nem ruhadobásokat akarok tanulni.

Csak arra vagyok kíváncsi hogy egy birkózó úgy is tudna-dobni ha a hajtókára fog és nem a megszokott kar, láb nyakra. Hanem ruhára

De ha már itt tartunk a fojtások azokat ruha nélkül is megtudja csinálni?

És ő is bármikor ki tud szabadulni egy fogásból utcán?

2016. febr. 14. 19:05
 7/14 A kérdező kommentje:

Szóval ha jól értem a fojtásai utcán is bármikor kivitelezhetők.

De ruhafojtást nem tud alkalmazni?

Ugye?

2016. febr. 14. 19:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Az hogy egy ember mit tud az szubjektív, egyénfüggő.


De alapjában véve igen, egy birkózó nem tanul meg edzéseken gível fojtani. Tehát valószínűleg az utcán sem olyan technikákat fog alkalmazni, amit nem ismer.

2016. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kösz :) így már értem

De még annyit hogy ruhával viszont tud dobni. Szerintem ez is igaz

Arra az elvre alapozom az elméletem hogy egy csípő vagy váll dobásnál nem a tötzsre vagy vállra hanem a ruhára és ugyan azon az elven eldobja csak a ruhát fogva goglya eldobni.

2016. febr. 14. 20:02
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

egy felöltözött embert gi és nogi technikával is meg tudsz dobni. ha bírkózol, akkor nyilván nogi technikát fogsz alkalmazni, mert azt ismered, azt tanultad be. minden nogi dobásnak van gi verziója. de nem minden gís dobásnak van nogi verziója. pl a seoi nage az egy válldobás, kötöttben nagyon elterjedt. De pl a koreai fordított seoi nage nogiben kivitelezhetetlen, hiszen alapvetése, h két kézzel fognak hajtókát. hiába csinál meg egy birkózó egy tökéletes válldobást, ezt a fajta seoi nagét csak speciális gís edzéssel lehet betanulni.


másrészt a ruha elég agy akadályozó tényező a birkózóknak, ugyanis nagyon meg lehet akasztani őket. a ruha miatt nagy a surlódás, és a birkózásban szokásos végtag kirántások nem működnek annyira, mert nem csúsznak a testrészek a ruhán.


Harmadszor, a birkózók általában elég gyenge technikával fojtanak. és akkor is inkább törika nyakat, mint fojtják. De ez érthető, hiszen a birkózás nem koncentrál a fojtásokra, csak nyakra fogni szabálytalan.

2016. febr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!