Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Akkor ez HIIT edzésnek minősül?

Akkor ez HIIT edzésnek minősül?

Figyelt kérdés

Eddig 60 percig tekertem szobabiciklin, de kegyetlen unalmassá vált már 1 hét után és képtelen vagyok rá. Ezért váltottam HIIT-re, ami azon felül, hogy össz vissz 42 perc alatt letudom ketté bontva, még tetszik is.


Úgy csinálom, hogy 3 perc bevezetés, aztán 10x 30x60 sec.

30 sec sprint tekerés és 60 sec normál tekerés. A későbbiekben elméletileg 2:1 arányban kell lennie, tehát pont fordítva, de az még soká lesz.


Jó ez így?



2016. febr. 15. 13:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Reggel és este is csinálom. + Heti 3 edzés ami után még 30 percet ugrókötelezek 30 sec ugrókötél + 30 sec pihenés bontásban. Köztes napokon pedig lazább önsúlyos edzés (fekvő, guggolás, kezdő egylábas felhúzás és 2 szék/pad közötti tolódzkodás.
2016. febr. 15. 13:23
 2/5 Sidd válasza:

Helló,


Ez inkább fartlek módszer. A HIIT edzésben nincs igazán olyan "pihenő" szakasz.

Jó példa erre a Tabata edzés módszer, vagy Ungváry Máté HIIT edzés módszerei. Haláli, de tényleg.

Ezt próbáld ki.

2016. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sidd válasza:
Az önsúlyos megoldásod meg a Fegyenc edzésnek felelne meg ;)
2016. febr. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen azt tudom, hogy fegyencedzésnek is nevezik csak én nem az alapján csinálom.


Teljes megállás nincs, hanem normál tempóban tekerek. Elméletileg ebben a szakaszban az a lényeg, hogy olyan tempóban kell csinálni az adott mozgásformát amiben a pulzusunk a normál értékhez állna be, tehát nem emelkedik.

2016. febr. 15. 21:32
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, megnézem.
2016. febr. 15. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!