Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vajon helyesen, hatékonyan...

Vajon helyesen, hatékonyan végeztem az első HIIT edzésem?

Figyelt kérdés
A tegnapi nap elhatároztam, hogy szeretném növelni a kondíciómat, s úgy véltem egy rövid olvasgatás után, hogy a HIIT edzés lenne a legmegfelelőbb számomra, utóhatásait ismerve. Azt olvastam, hogy izomtömeg növelő hatása van, emellett edzés után is zsírt éget a szervezeted a felpörgetett metabolizmus következtében. Nincs rajtam sok felesleg, kb. 3-4 kg, de úgy éreztem, szebbek lesznek az izmaim is, ha ez lemegy, ráadásul az állóképességem is rég fejleszteni akartam (utolsó méréseim szerint 3,4 km tizenöt perc alatt ment csak). Neki is fogtam, két perc gyors séta után öt percet kocogtam, majd húsz másodperces sprinteket húsz másodperces kocogásokkal váltakoztattam nyolcszor, ezt követően két perc gyors séta, s végül öt perc levezető kocogás. Azt vettem észre, hogy a sprinteket egyszerűen képtelen vagyok maximális gyorsasággal teljesíteni, de megtettem, amit tudtam.Csodálatomra az utolsó öt perc kocogás hihetetlenül jól esett. Viszonylag hamar visszaállt a pulzusom a helyére, meg is lepődtem, hogy milyen hamar visszatértem magamhoz. A kérdésem az lenne, hogy ez elsőre mennyire bizonyul jónak, s mennyire hatékony vajon? A válaszokat előre is köszönöm.

2015. dec. 24. 10:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, hogy ezt követően nem éreztem magam másképp, ugyanúgy éreztem magam a testemben egész nap, nem tudom, a felpörgetett metabolizmust kellett volna éreznem?
2015. dec. 24. 10:28
 2/3 Cortez70 ***** válasza:
100%
Jó így is, ahogy csinàltad. Engem felpörget egy ideig, de ezek szerint nem mindenkire hat ennyire. Izmos nem leszel tőle. Arra nagyobb ellenállású erősítő edzések kellenek. Mielőtt valaki beírná, hogy a sprinterek is izmosak: ők is végeznek súlyzös edzéseket is. ;)
2015. dec. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én heti 2-szer járok HIIT órára, 2 hónapja, és mindenki azt mondja, hogy sokat fogytam, pedig súlyra nem lettem kevesebb. A testem viszont rengeteget változott, és sokkal erősebb, feszesebb, ruganyosabb vagyok, pedig az étrendem sajnos maradt ugyanolyan.

Mi az órákon nem sokat futunk, talán még 5 percet sem összesen. Van ellenben sok guggolás, kitörés, ugrálás, boksz, kettlebell, TRX, fekvőtámasz és egyéb saját testsúlyos gyakorlat. Az intenzitás is személyfüggő. Valaki jobban odateszi magát, szinte teljes erőbedobással edz, mások kevésbé. Elvileg akkor a legjobb, ha egy kicsit bedurrannak az izmok, megizzadsz, zihálsz. Ha a pulzus 85%-án edzel vagy afelett. De azért nyilván nem kell ájulásig hajtani magad, és nem is az a cél, hogy az első adandó alkalommal lesérülj. Mindenesetre pörgeti az anyagcserét, az biztos. Heti 2x45 perc csodát tesz.

2016. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!