Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kinek mi a kedvenc harcművésze...

Kinek mi a kedvenc harcművészete/küzdősportja?

Figyelt kérdés

Tudnátok róla egy rövid (!) leírást adni, hogy miért szeretitek, esetleg a szellemi hátteréről is?


El szeretnék kezdeni valamit, de a lehetőségek tárháza hatalmas.



2016. febr. 17. 14:56
1 2
 1/11 anonim válasza:

Aikido.


Én nem Seagal miatt kezdtem,hanem,mert láttam egyszer egy kidobót,aki úgy pakolta ki egy klubból a helyi kemény arcokat,hogy csak na.


Mai napig előttem van,hogy egy srác le akarta rúgni,ő meg elindított egy mozgássort és egyik mozdulattal védte a rúgást a másikkal pedig földre vitte a nála 2X nagyobb srácot,de úgy,hogy hallani lehetett a csont törésének hangját.

2016. febr. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
31%
Sakk
2016. febr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Fuuu, hát én, mint olyan, aki sokhoz ért az összeset szeretem. Mindegyiknek megvan a maga gyönyöre, meg persze betegsége is. De például a Kung-fu stílusoknál, meg nem csak azoknál, tehát így a precízebb stílusoknál a stílus hátránya elenyésző. Szóval, ha jó harcos vagy, akkor nem kell félni, hogy azt kihasználják, mert elég nehéz mondjuk a Saskarom gyengepontját megtalálni, lehet úgy konkrétan nincs is neki, csak elkezdesz vele harcolni, aztán vagy szétszed, vagy nem. :D De hiába mondom neked a kedvenceim, egyik sincs Magyarországon. Leopárd Kung-fu, Choy Lay Fut Kung-fu, Chow-Gar, Tang Lang (ja, a Chow-Gar és a Tang Lang az van), Hung-Gar, Wudang (ezek is vannak). Akkor mégis akad Magyarországon. De például a Taekwondoo sem rossz, bár a Muay Thai az meg állat jó, annak nézz utána, ha tetszik!! Az fönevad. Lehet sima Box is, ez a stílus az egyetlen azok közül, amiket ismerek, aminek majdnem ugyanannyi, vagy több hátránya van, mint előnye, de a kiváló lábmunkája miatt van benne veszély. Ha gondolod nézd meg a Wing Chun/Tsun-t, az pörgős, dinamikus, és brutális, ami létfontosságú egy harcban. Ha pécsi vagy, akkor ott van Shinmukan-Dojo, ami megint csak igen jó stílus, az is pörgős, technikás. Ajánlom. De csak jót hallottam a Chang Dung Sheng Shaolinról, szóval azt is bátran. Aikido szintén jó lehet, ahogy előttem írták. Jiu Jitsu is igen effektív. Igazából bármelyik lehet, mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. A stílus csak egy eszköz, az ember a lényeg, aki használja. Ha te beleadsz mindent, akkor bármelyik stílussal az élre törthetsz.
2016. febr. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdező, attól függ, hogy mi a célod ?az utcai önvédelem ? Egy nyugodt, békés mentális állapot, spiritualitás? A tardicionalitás? A versenysport?
2016. febr. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szeretnék elkezdeni komolyan, akár versenyszerűen sportolni. Eddig a kosárlabdára hajtottam, de mivel vidéki városban élek nincs lehetőségem iskolai csapaton kívül női kosárlabdára járni. Igen, lány vagyok. :)


Még a harcművészetek érdekelnek. Szeretnék benne valamiféle egyensúlyt is találni. Úgy értem szeretném elfelejteni a világot, az életet, szeretném csak "csinálni". Ezért érdekelne a filozófiai háttere is, nekem fontos ez a része. Ezeken kívül nyilván az is korlátoz, hogy milyen lehetőségeket találok a városban.

2016. febr. 17. 22:03
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, úgy sem mennénk utánad (én mondjuk rá sem érnék, és túl messze is vagyok, az 100%), tehát nem kell félned az adatszolgáltatástól. Szóval egy fontos kérdés lenne:


Hol laksz?

Ha megmondod a várost/falut, akkor mi is könnyebben tudunk ajánlani az ott és arra lévők közül, mintsem olyanokat ajánlgatni, amik nincsenek a közeledben.


!Kamlyn - 53/F!

2016. febr. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Veszprém és nem tartók attól, hogy lenyomozzátok a hollétemet :DD
2016. febr. 18. 16:14
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha Veszprém, nagyon tudom ajánlani Móninger sensei Kyokushin edzéseit. Ha jól tudom, a Táncsics suliban vannak.
2016. febr. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én 5-6 éve kyokushin karatézom. Nagyon szép és jó harcművészet, most akarom majd abbahagyni, mert kicsit kezdem unni, de ettől függetlenül ajánlom. De egyet kell hogy értsek az egyik korábbi válasszal: attól függ, mi a cél? Például a kyokushin nem kifejezetten az önvédelemre, utcai harcra készít fel, inkább a mozgáskultúrádat, a harcosszellemet fejleszti. Ha önvédelem a cél, ajánlom a muay thai-t, vagy a kali ágazatok valamelyikét!
2016. febr. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy nem vagyok valami hajlékony...
2016. febr. 28. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!