Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 23F hátfájós vagyok, hogy is...

23F hátfájós vagyok, hogy is mondjam gyenge a hátam ha ilyen munkát végzek ami erős hátat igényel hogyan javithatok azon hogy jobban birjam?

Figyelt kérdés
Vannak valami hát erősitő gyakorlatok? Vagy csak a kenőcsök és tabletták vannak?

2016. febr. 21. 17:51
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Elnézést már fáradt voltam, szóval ha olyan munkát végzek ami ahol hajolni kell vagy ilyesmi attol kikészül a hátam, milyen gyakorlattal lehet ezen segiteni?
2016. febr. 21. 17:52
 2/20 anonim ***** válasza:
először ki kellene deríttetni ortopéd orvossal, mi az oka a bajodnak
2016. febr. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Először menj el ortopédiára, hogy kiderüljön, hogy van-e valami bajod.

Utána gyógytornász, aki megmutatja a helyes testtartást, nem csak állás, ülés közben, de pl. hogy hogyan kell emelni, stb. És betanít olyan gyakorlatokat, amikkel erősítheted a hátizmokat.

2016. febr. 21. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Első válaszadónak igaza van, ki kell vizsgálni az okot. Illetve természetesen lehet edzeni a hátat, vannak különböző tornák erre. Linkelek párat. Nagyon jót tesz a masszázs is hetente egyszer ajánlott.

Ez pl. nagyon jó edzés, a has, fenék erősítést ki szoktam hagyni.

https://www.youtube.com/watch?v=pMomzHRJNHA&list=PLl1cyXNN9S..

Nekem ez is tetszik:

https://www.youtube.com/watch?v=lcjWrI4ZENU

De ezeket tényleg mindennap kell csinálni és emiatt igencsak unalmas dolog a gerinctorna, de hatásos.

2016. febr. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
0%

Ezek a tornák, amit napestig lehet csinálni, mert könnyűek, csak zsírégetésre jók. Ha ti 10-et nem tudtok megcsinálni belőle, akkor nektek jók.

ha a masszázstól is fáj a hátad, duplán d bil vagy, mert előtte meg ajánlod. A masszázs, és ezek a tornák csak a vérkeringést javítják.

Magyarázd el, hogy a húzódzkodástól hogy lehet lesérülni?

2016. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%

elég szomorú, hogy ki kell oktatnom egy Magyar Honvédet, de az úszás kardio edzésnek számít.

még ha meg lett volna említve a technika, kesztyű, úszásnemek ... még úgy is.

2016. febr. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen. Nyilván nagyon értesz a témához. Gondolom az orvosi diplomád mellé még egy rekreációt és elvégeztél.

A sárga kapszula egyik legjobb kliséje: "ami fáj, azt ne csináld". Tegyük fel elkezd edzeni a hátára és pechére el volt mozdulva az egyik csigolyája és rendszeres terhelésre betokosodik, akkor már tolhatják is a műtőbe.

Ez egy szélsőséges példa volt, denpont azért hogy kizárhassuk kell elmenni vele orvoshoz, hogy megtudja szabad -e terhelnie egyáltalán.

2016. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Azta... Hol írtam olyat, hogy az úszás nem kardió?
2016. febr. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

egyik diplomám sincs, azokkal még nagyobb szégyen lenne hülyeségeket írni.

Sajnos nem lehet minden hátfájóst havonta megröngenezni, ezért is fontos a megelőzés.

Megjegyzem, én elolvastam a kérdést is diploma nélkül is és hát edzés volt a kérdés mert fizikai munka után fáj.

Hagy kérdezzem már meg, hogy álláskor vagy kézen csüngve kap nagyobb terhelést a gerinc, mert a járást senki nem írta tiltottnak.

Na most nézzen mindenki magába, hogy lett ilyen d bil.

2016. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

kardióval nem lehet erősíteni.

Leírjam 4.ére hogy erősítés volt a kérdés?

2016. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!