Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősport edzésen a küzdelem...

GeryLaci kérdése:

Küzdősport edzésen a küzdelem közben erős hányingert kapok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem eszem 3 órával edzés előtt, nem iszom közben. Előtte valamilyen energia italt iszom (scitec hot blood, biotech black blood vagy egy sima monster). Az edzés bármilyen kemény nem okoz gondot csak és kizárólag a kűzdelem közben és akkor is csak ha nagyon gyorsan , pörgősen kell küzdenem. Ilyenkor nagyon erős hányingerem lesz ami csak fél perc pihenőtől áll helyre. Nagy az izomtömegem és a testsúlyom is. Mitől lehet ez és hogyan szüntethetném meg?? Köszi!

2016. jan. 8. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen sport , ez nagyon nem mindegy. Ha judo vagy birkó, olyan sport ahol test test elleni küzdelem van ott lehetséges. A terhelés ugyanis félnperc után is jobban igénybe tudja venni az izmaidat mint az egész edzés.


Az energia italt pedig felejtsd el.

2016. jan. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én az energiaitalt kilőném. Ha amúgy nem szoktál koffeint fogyasztani, akkor sokkal erősebben reagál rá a szervezeted és enyhe koffeinmérgezés tünetei jelentkezhetnek. Remegés, émelygés, nyomott hangulat.


Én sem szoktam kávét inni, félévente egyszer szánom rá magam energiaitalra és sosincs jó vége, inkább bepunnyadok tőle.



Ha viszont amúgy fogyasztasz koffeint, akkor nem tudom... mindenesetre akkor is próbaképp elhagyhatnád egyszer.

2016. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mashogyan reagalunk az enegritalokra. En szeretem ugy ahogy van, de nem edzes elott, hanem utan. Vagy amikor faradt vagyok.

Az eves es ivas is gond lehet. Mint irtam mashogy reagalunk de ha ures a gyomrod, nem iszol eczes kozben azaz megindul a kiszaradas mert izzad a tested de a folyadekot nem potolod + melle meg intenziven mozogsz is az okozhat hanyingert.


Edzes elott 2 oraval nem sokat, csak egy kicsit ehetsz. Valamit ami konnyen emesztheto. 1 - 2 muzliszelet peldaul. Ez ellat energiaval.

Inni meg muszaj!

2016. jan. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amúgy karate edzés, de előfordulnak dobások is szóval elég intenzív a bunyó. A koffeinnel nincsen bajom , sajnos nagyon sok kávét iszom, 4 kor kelek és nagyon hosszú műszakokat húzok le. Minden edzésnél van bennem valami energizáló de csak küzdelemnél jelentkezik a probléma.
2016. jan. 11. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!