Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik sportot választanátok...

Melyik sportot választanátok a 3 közül? És hogyan kombinálnátok őket?

Figyelt kérdés

Ezekre van lehetőségem

-Karatéra

-Birkózásra

-Cselgáncsra

Ha csak egyet választanátok miért?Mi az indok az érdekelne?

Ha pedig vegyítenétek őket melyik 2-tőt választanátok és miért?Itt is az indok érdekelne


Számomra a legfontosabb hogy megvédhessem magam mint szempont

Ezen kívül hogy erősödjek, egészségesebb legyek, sportoljak, jobb legyen a kondim és egy jó társaság



2016. febr. 24. 10:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Judozni mennék, mert jól áll nekem a kék. :D
2016. febr. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Hát köszi

Fontos a divat is :D

2016. febr. 24. 11:06
 3/15 anonim ***** válasza:
Melyik Karate? Ezt mindenki kihagyja, nem igaz. Nem mindegy. A Birkónak és a Cselgáncsnak megvan a maga hátránya, hogy nem tud ütéssel, rúgással mit kezdeni. De egy kocsmai verekedés során talán nem is kell annyira, tehát önvédelemre elég lehet. Hasonló, mint a Box, hogy önvédelemre, de más stílusok ellen már neccesebb. Inkább a Karate, ha Wado-Ryu, vagy Goju-Ryu. És biztos nincs Box a közelben? Hamar betanulod, jó kondit ad, jó az oktatása és önvédelemre, mint fentebb írtam: elég. Az a legjobb erre a célra. Míg a Karaténak minimum 5 év, ha beleadsz mindent és otthon is nyomod, akkor is minimum 3.
2016. febr. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem ezek vannak

A karaténak asszem Kyokushin lehet a neve de lehet tévedek mert ez a Wado-ryu amit írtál elbiztatott.

Lehet hogy az

2016. febr. 24. 12:48
 5/15 anonim ***** válasza:

Ha a Kyokushin Kai Karatét választod, akkor most hallgass ide! Oké? Figyelj, mert egyszer mondom el és vagy szót fogadsz, vagy pedig utólag majd mondod, hogy "Öjj, de jó lett volna hallgatni SűrítettLevegőre"! Szóval. NE menj SOHA ütés távolságba SEMMI (maximum Taekwondoo) ellen!!! Minden egyes bemutató, oktató, full kontakt videóban azt látom, hogy a bolondok kézre gyúrnak! Olyan, mitha egy Boxoló rúgni akarna. A Kyokushin Kai Karate rúgó távolságba lett tervezve, ahol nagyon is jó! De ütés távolságban nem sokat ér, mégis mindenhol azt tanítják, hogy menjél be és üssél. Ezért van a Kyokushinnak rossz híre. Mert láttam Kyokushin vs minden harcot, a bolondok bementek a Box-szal kézharcba, de ami még szebb, a Wing Tsun/Chun-nal is, ami a kezéről híres. És meg voltak lepődve, mikor pillanatok alatt szét lettek tépve. Úgyhogy ezt ne csináld! Amelyik rúgott, az ügyes volt, még nyert is. De komolyan... és ne legyek ideges, mikor egy rúgás centrikus stílust ütés távolságban használnak...!


Na, most felhúztam magam. Remélem tévedsz és Wado-Ryu van ott. Az viszont nagyon jó kézzel és lábbal is. Arra nem igaz, amit fentebb írtam. Amit fentebb írtam az a Kyokushin és a Shotokan általános jellemzője.

2016. febr. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az a gond a kyokushin karate verseny küzdelmeivel, hogy ha nincs ko, akkor azt hozzák ki győztesnek, aki aktívabb volt, ergo aki többet ütött. Ezek az ütések mennyire hatásosak, azt az ellenfél tudja. Nagyon sok kyos versenyző ezért inkább az ütésekre megy rá. Ha ember az emberére talál, még ütéssel test ko-t is elérhet. Nagyon sok dojo-ban erre álltak rá. Jó, megtanítják nekik a kyokushin karate technikáit, hogy övvizsgán átmenjenek, de azt alkalmazni már nem tudják, mert sport versenyekre készítik fel. Ha talál egy olyan klubbot, ahol a kyokushin mint karate a lényeg, és nem a sport része, akkor nyert ügye van.

Oyamanak rendkívüli fizikai ereje volt. De ha össze kellene vetnem, melyik karate stílus hasonlít jobban a kyo-ra, akkor a gojo-t mondanám.

Tehát kedves kérdező. Nézz le pár edzésre, ha inkább a küzdelmeket nyomják, akkor felejsd el. Nem fogod soha megtanulni a karate-t.

2016. febr. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Karate nem full kontakt.
2016. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval a karatét ajánljátok önmagában is


De arról még nem volt szó hogy melyikkel kombinálnátok?

Cselgánccsal vagy birkózással? És hogy miért???

2016. febr. 24. 14:45
 9/15 A kérdező kommentje:

Nincs más utána néztem

Nincs se box se kung fu

Ez a 3 van. Nem véletlen ezeket kérdem.

2016. febr. 24. 14:51
 10/15 anonim ***** válasza:

A kyo karatét és a judot hanyagold. ( ez utóbbiban nem lesz szép kék ruhád, mert azokat a versenyzők nemzetközi versenyekre kapják).

Mind kyoba, mind judoba sokkal lassabb lesz a perszonális fejlődésed, mivel 2 versenycentrikus sportról beszélünk. A fiatal versenyzőkre figyelnek oda leginkább. A felsoroltjaid közül a birkó fogja rád a legtöbb izmot tenni és azok a technikák amiket megtanulsz is baromi hasznosak lesznek egy esetleges edzőtermi bunyóban.(amiket mindig kerülj)

2016. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!