Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Cyma 507 vagy boyi m4 széria:...

Cyma 507 vagy boyi m4 széria: BI-3981 vagy BI-3381M vagy BI-5181? Miért ajánljátok, és miért nem a többit?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az elöbb feltett kérdésre szeretnék választ kapni, illetve számitásba kell venni azt hogy JELENLEG 65e ftom van fegyverre, első fegyver, és nem kezdő felszerelésre lenne szükségem hanem ami elkisér nagyon sokaig, m4 szeria a szerelem és nem akarok letérni róla késöbb sem. Felszerelésem még nincs :) de ha esetleg a drágább fegyvert ajánljátok sincs gond mert nem sok idő mire hozzájutok a kiegészítőkhöz. Illetve ugye ahogy említettem nem kezdő felszerelést keresek ezért fontos a megbízhatóság, olcsó csere/pót/bővítési lehetőséget szeretnék. És játékmódbelileg cqb és terepen is lehessen használni. Pontossága is meglehetősen jó legyen. :) Nem kérek okoskodókat, ha valamit nem jól írtam sajnálom, ember vagyok. Előre is köszönöm a segitséget.

2016. febr. 24. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Anno én is DBoys m4-el kezdtem airsoftos pályafutásom, 4 évig hűséges társam volt (míg nem váltottam másik fegyverre), azóta pedig harcostársam vigyázó kezei alatt továbbra is hibátlanul működik. Ha az ember nem tuningolja szana meg széjjel, akkor nagyon sokáig örömet fog szerezni a játék. Tény viszont, hogy az alap átnézés, hézagolás, estleg vezetékelés, acél siklócsapágyak és olyan alkatrészek cseréje, amik a tartósságot növelik, nem árt idővel. Hogy a három közül mégis melyiket? Ez már szimpátia kérdése, illetve a fenti szempontoktól függ. Nekem a hosszú csövű változat volt (BI-3681), épületben, illetve sűrűbb erdőben figyelni kell rá, hogy hosszabb, de megszokható és jól használható. Itt jegyezném meg, hogy mindegy, hogy mi mit mondunk, ki kell próbálnod és amelyik jobban kézre áll, azt válaszd. Belsőt tekintve mindegyik v2-es gearbox-al van szerelve, alkatrészellátottságra nem lehet panasz, mindent lehet kapni itthon is.

BI-3981 a rövidebb csöve miatt fordulékonyabb cqb-n, ám nagyobb lőtávon a szóráskép is rosszabb, pont emiatt. A csőtoldó csak a külső csövet nyújtja meg, ami nem sokat befolyásolja a pontosságot.

BI-5181 hosszabb belső csővel rendelkezik, ezáltal a lőképe némileg jobbnak mondható, de pont emiatt egy fokkal kellemetlenebb épületen belül mozogni vele. Ezt lehet kompenzálni, ha a tust teljesen betolod. Megszokás, stílus, technika kérdése, mindenki másra esküszik.

Az említett cyma m4-et legfőképp a műanyag tokozás miatt nem ajánlom. Az is strapabíró, de a feeling-faktor mégis inkább a fém meleltt szól :D

BI-3381M számomra csak formailag furcsa, a szereléksín megoldásából ítélve ránézésre kicsit orrnehéznek tűnik. Az előagyon mind a cqb, mind a hosszú csövű változat esetében is vannak szereléksínek, amikre mindenféle kiegészítőt lehet aggatni, nomeg a hordfoggantyú is leszerelhető, ha valami optikát tervezel rá.

2016. febr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok, ment a zöld, további válaszokat is szivesen elfogadok src ben is gondolkodtam.
2016. febr. 26. 06:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!