Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kezdő futóként milyen futócipő...

Kezdő futóként milyen futócipőt tudtok mondani izületi (leginkább térdpanaszokra)? Mire kell figyelni vásárláskor?

Figyelt kérdés

Szóval tanácsokra lenne szükségem :)

15 20 000 Ftom lenne rá max. És olyan cipő kellene ami jó lenne terembe is (ha nem jönne be a futás)


A térdemmel annyi a probléma h recseg ropog, a guggolásokat nem igazán bírja..


2016. márc. 1. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagy futócipő-szakértő, de ha nem célod az, hogy nanoszekundumokat nyerj cipővel egy versenyen, akkor ár-érték arányban a Kalenji cipők nagyon jók. Már a legolcsóbb változat is teljesen jó egy kezdő futónak. Ezen az oldalon 800 kilométert írnak arra, hogy mikor kell leváltani a futócipőt, de én egy ilyen alsó árkategóriás Kalenji-t több mint 2000 kilométerig kényelmesen tudok használni:

[link]


Azt nem írtad, hogy mi miatt nem jönne be esetleg a futás, de ha jelentős túlsúlyról lenne szó, akkor nem érdemes önmagában csinálni, mert nem lesz elég hatékony, és még az ízületeid is hazavágod. Akkor inkább úszás, vagy váltogasd az úszással. Ha tetszés/nemtetszés kérdése, akkor jobb helyzetben vagy.


A térded több mindentől is recseghet. Jobb esetben csak edzetlen vagy, és így reagál még a kisebb terhelésekre is. Ez esetben pontosan azzal lehet segíteni rajta, hogy csinálgatod a guggolásokat módjával, óvatosan. Ha nagyobb a baj, akkor viszont sportorvos, nem gyakorikérdések.

2016. márc. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

kb 10 kiló súlyfeleslegem van.

Tavaly neki áltam h majd én lemegyek futni heti pár alkalommal h mozogjak valamit.. na ennek az lett a vége hogy nagyon fájt a térdem így ráhagytam az egészet. (azt persze hozzá kell tenni hogy egy sima tornacipőben mentem le... és mostan rá rájöttem hogy ez elég nagy hülyeség volt, lehet az lehetett a baj)

A térdemről annyi hogy először csak az egyikkel volt ez.. elmentem orvoshoz. ő pedig közölte velem h majd ha komolyabb bajom lesz akkor menjek vissza.Azóta a másik is.


azérírtam hogy esetleg nem jönne be ha nem bírnák a lábaim.

2016. márc. 2. 15:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Úszást tudom javasolni. Ott nem lehet gond a súlyfeleslegből. Ha megpróbálod, akkor el kellene jutni odáig, hogy legalább 1 órát le bírsz úszni. Normális tempóval, a pulzuskontroll itt is legyen. Olyan szempontból is jó, hogy jóval nagyobb mozgástartományban edz, mint egy sima kocogás. Mellúszás is bőven megteszi, de ha tudsz többfélét, akkor váltogathatod.


Ha bírod, akkor csinálhatod vele felváltva a futást. Az lenne a leglényegesebb, hogy minden nap legyen valami kis intenzitású dolog, amit legalább 1 óráig el tudsz húzni. Lehet az gyaloglás is, de legyen meg minden vagy majdnem minden nap 1 olyan órád, amit csak erre szánsz. Fontos, hogy betartsd, mert ha hetente csak 2-szer mész el edzeni, és mellette esetleg valami ülős szellemi munkát végzel, vagy nem mozogsz eleget, akkor az olyan, mintha semmit nem csináltál volna.



Van olyan, hogy nem 1, hanem több edzés alatt fárad el a szervezeted szépen lassan, de ha minden jól megy, hozzászoksz akkor nem kell heti 1 alkalomnál több pihenőnap (az sem feltétlenül szükséges). Erősítő edzéseknél kellene, de te valószínűleg nem olyan jellegűt szeretnél.


Úgy nagyjából ezekhez a pulzusértékekhez tudsz igazodni, ha átlagosan összerakott ember vagy:

[link]


Ha biztosra akarsz menni, akkor terheléses vizsgálat. Én ilyenen még nem voltam, mert nem volt szükségem rá, de itt elvileg úgy nagyjából biztos értékeket tudnak mondani neked.

2016. márc. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!