Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő után vettetek...

Mennyi idő után vettetek futócipőt, amikor elkezdtetek futni?

Figyelt kérdés

A problémám a következő:

Világ életemben utáltam futni, de annyira, hogy ha a buszhoz futni kellett, inkább megvártam a következőt :D

Most valamiért egyik napról a másikra bekattant, hogy futni akarok, bár kételkedtem magamban, mert sosem bírtam. De azért kipróbáltam. Még csak párszor voltam, egyre jobban bírom, de nem tudom, hogy ez így marad-e. 1-2 km-nél többet egyelőre még nem is tudtam lefutni.

Lényeg az, hogy amíg nem próbáltam ki magam igazán, hogy tényleg nekem való-e ez, nem akarok rá pénzt kiadni, mert olyan jól nem vagyok eleresztve. Egy régi szakad kínai edzőcipőt húzok fel egyelőre a futáshoz.


2016. márc. 14. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Darabig elmegy az a cipő (én is futottam sima túracipőben egy ideig, és semmi bajom nem lett) de túl sokáig nem érdemes húzni, mert hosszú távon nem tesz jót a lábnak, gerincnek, ízületeknek. Amúgy meg még egy olcsó futócipő is (mint amilyet mondjuk a Lidl-ben lehet kapni) jelentősen emeli a futás élményét...
2016. márc. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Három hétig futottam sima kínai edzőcipőben (nem a tornacipő, hanem a sportcipő kinézetű), aztán vettem meg az első futócipőmet. A Deca saját márkás legolcsóbbja, de nagyon nagy volt a különbség. A futócipők sokkal puhábbak, rugalmasabbak, könnyebbek. Az edzőcipő után olyan, mintha a lábadon sem lenne kb. Nekem is már eleve azzal kellett volna kezdenem. Nem sokkal kerül többe, mint egy kínai cucc, simán megéri.

Ne abból indulj ki, hogy nem szeretsz a busz után futni, az senkinek sem esik jól (utcai cipő/ruha, táskák stb.), főleg ha nemsoká jön a következő.

2016. márc. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!