Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 20 éves lánynak milyen küzdősp...

20 éves lánynak milyen küzdősportokat tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Szeretnék elkezdeni egyet, de még soha nem próbáltam semmit.

Nincs tapasztalatom, és normális testalkatom van, így a birkózás szerűségeket szeretném hanyagolni, inkább a rúgások, ütések, dobások, csavarások és önvédelem érdekel.

Köszi 20/l (^_^)


Illetve az se hátrány, ha olyat tudnátok mondani, ahol nem én vagyok az egyetlen lány.



2016. márc. 15. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Japán ju jitsu, thai box , kick box, ökölvívás. Esetleg tkd, ha a rúgások érdekelnek jobban. Minden olyan edzésen megtanulsz bunyózni ahol van sparring. A karatét, kung fut azért nem ajánlom, mert itthon a legtöbb dojoban nincs küzdelem, szóval gyakorlatilag hatványozottan nem ér semmit.
2016. márc. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ezek közül melyik a legjobb, vagy a leggyorsabban tanulható?

Illetve azért az is fontos lenne nekem, hogy ne olyan csoportba tegyenek, ahol kezdőknek csak gyerekek vannak.

2016. márc. 15. 21:43
 3/7 anonim válasza:
én sokmindenfélét kipróbáltam ,ha nem versenyszerűen,hobbi szinten érdekel akkor a krav maga az tökéletes ,sok nő is szokott lenni edzéseken . Bp.-ről beszélek.
2016. márc. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindegyik nagyon jó ha jól csinálod.


Nem igazán tudom hogy mi érdekel. Mert felsoroltál mindent, de konkrétumokat nem írtál. Thai boxon szoktak lányok is lenni.

Azt a szót viszont hogy , "könnyű" felejtsd el.

A küzdősportok, harcművészetek nem könnyűek. Mire rendesen el sajátítasz egyet az min 6-7 de van hogy 10 év is.

Ez egy rögös és hosszú út. Ezért toszteletreméltó ha valaki végigjárja.

2016. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, mindenkinek ment a zöld pacsi.^_^


Kicsit utána jártam, felsoroltak közül thai box és tkd tetszett a legjobban. Krav magáról pedig elég sok rosszat olvastam, illetve nem akarok senkit megölni :D


IX. kerület közelében vagy Budapesten van valakinek tapasztalata normális thai box vagy tkd oktatóval, társisággal? Lehetőleg ahol van kezdő felnőtt oktatás. :P

2016. márc. 16. 00:15
 6/7 anonim ***** válasza:
Mivel lány vagy, így a Taekwondoo-t mondom. A lányoknak az a legjobb. Nagyon szép formás derekad és popsid lesz. És a lányok is szeretik, úgyhogy talán nem lennél egyedül, ami egyébként miért is lenne baj? Na, mindegy. A lényeg, hogy ez jó dolog.
2016. márc. 16. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom akkor a japán Jiu-jitsut és a koreai harcművészetet a Hapkidot.Taekwondo is koreai.

De visszatérve a Hapkidoban és a japán Jiu-jitsuban vannak ütések, rúgások, védések, önvédelem,dobások, feszítések,eszköz elleni önvédelem, küzdés..stb

2016. márc. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!