Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdproblémákkal hogyan...

Térdproblémákkal hogyan tudnék sportolni valamit, hogy kíméljem a térdemet?

Figyelt kérdés

Kissé el vagyok tunyulva, meg van némi túlsúlyom, amit szeretnék lemozogni, szeretnék egy kicsit izmosabb, fittebb lenni, viszont a recsegő térdem miatt a kocogás pl. kizárva. Mit tudnék sportolni, ami nem árt a térdemnek?


24/F


2016. márc. 28. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, mi baja a térdednek. A futás nálam se jöhetett szóba nagyon sokáig, most már időnként futópadon megy.

Én éppen ezért bringázok. De nálam semmi komoly probléma nem volt, csak az életkorral járó mértékű kopás, extrém túlsúllyal terhelve, ezert kattogtak. Ha nálad is csak ennyi, akkor bringa, úszás (ne túl hideg vízben, az fogyás szempontjából nem túl ideális), tempós séta.

Súlyzós edzések. Annyi, hogy álló testhelyzetű gyakorlatoknál kis súlyokkal nagyobb ismétlésszám.

Ha azonban műtét után vagy, vagy bármilyen komolyabb eü probléma áll fenn, előtte beszéld meg a kezelődokiddal.

2016. márc. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Úszás mindig megy. Attól függően, hogy mennyire rossz a térded, a biciklizésen is elgondolkodhatsz, azzal úgy tudnád megmozgatni, hogy közben nem erőlteted túl. Ha meg direkt izmosodni akarsz, arra ott van a fekvőtámasz, húzódzkodás, stb, amiknek semmi közük a térdedhez (persze ezek mind felsőtestre).
2016. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Bokám befelé dőlése miatt a térdem fokozottabb terhelésnek volt kitéve, ezért ízületi kopás jelentkezett. Kocogás után este eléggé fáj. Mostmár lesz talpbetétem, de eddig az se volt.
2016. márc. 28. 14:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Még pl lépcsőn felfelé nagyokat roppan, vízhangzik az egész lépcsőházban :D
2016. márc. 28. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!