Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől van az hogy 5 perc...

Mitől van az hogy 5 perc futás után már szúr a tüdőm? (nem dohányzom)

Figyelt kérdés
Pár hónapja futni járok, de még két hónap után is 5 perc futás (inkább kocogás) után már elkezdem érezni hogy a tüdőm alig bírja.. Mitől lehet ez? Nem dohányzom. Viszont az elmúlt pár évben nagyon keveset mozogtam, erőnlétem a béka segge alatt van.. Hogyan lehet megerősíteni a szervezetem hogy bírjam a futást? Ilyenkor mindig szüneteket kell tartanom, pedig a tervem az lenne hogy megállás nélkül tudjak futni fél órát, de ilyen tüdővel ez lehetetlen :/

2016. ápr. 8. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Bocs, segíteni nem fogok, csak gondoltam, közlöm, hogy nekem esélyem sincs ilyen sok futásra, kb. 20 méter után kikészül a torkom meg kifulladok meg ilyenek. Úszni se tudok, tuti, hogy van összefüggés. Jógánál csak irritált, hogy a lélegzésre kell figyelni, így nem csináltam.

A lélegzésem rosszabb, ha az energiaszintem különösen lent van (nagyon ritkán úgy kelek, hogy nehezen lélegzem az enerváltságtól), nyilván van összefüggés az aktivitás, az alvás, sok egyéb dolog és a futási nehézségek között...

Csak azt tudom mondani, hogy fokozatosan emeld a mennyiséget. Én nem fogok megpróbálni futni, nagyon demotiváló, hogy pár méter és fájok (de ha nem, akkor az Achillesem megy ki, s még én egy egészséges ember lennék).


Remélem, ír valaki hozzáértő valami jót, engem is érdekelne. Bár még azt is el tudom képzelni, hogy a testépítés is javít valamit a helyzeten (nagy izmoknál ott is kifulladok, de csak kicsit).

A sok túrázás nem sokat segít, úgy tűnik.

2016. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Túl gyorsan futsz, és rosszul veszed a levegőt.


1. Melegíts be alaposan, karokat, lábakat, csípőt, nyakat mindent mozgass át futás előtt


2. Ha kezdő vagy, a futás legyen lassú, nem baj az sem, ha szinte sétálsz, vagy sokat sétálsz közben. Számolj fejben, 1-2-3-4 (bal-jobb-bal-jobb) ennyi lépésen át szívd be a levegőt, és ugyanennyi, vagyis 4 lépésen át fújd ki. Ezt próbáld tartani. Ha nem megy, pl. 3 lépésenként kell venni a levegőt, lassíts, sétálj, és addig ne gyorsíts vissza, amíg nem tudod tartani a 4 lépés/belégzés, 4 lépés/kilégzés tempót. Ne aggódj, gyorsan fogsz fejlősni, és egyre könnyebb lesz. Pár hét, és simán menni fog az 5 km megállás nélkül. Csak ne akarj gyors lenni, inkább lassan, de kitartóan fuss.

2016. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rosszul veszed a levegőt,kapkodod. Olvass utána,hogy kell helyesen venni a levegőt és próbálj rá odafigyelni futas közben is.
2016. ápr. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!