Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido-ban hogyan tudnék...

Aikido-ban hogyan tudnék rövid idő alatt Steven Seagal közeli szintet elérni?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. Féléve kezdtem tanulni.

2016. ápr. 24. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez komoly kerdes?? :(( :)))
2016. ápr. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
74%
Hát hacsaknem úgy,hogy Neo a fejedbe dug egy kábelt...
2016. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%
soha.. te nem lehetsz szivön szegál! én vagyok szivön szegál! kettőt ütök szívöd megáll!
2016. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Segal egy teljesen átlagos mester, akiből a mozivászon sztárt csinált. Semmivel nem tud többet a te aikido mesterednél.
2016. ápr. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Viktor912 válasza:
100%

Gondolom már egy éve csinálod, de Seagal is 70'-es évekbe kezdte, most van 2016. Itt Magyarországon, 3.dan-ig tudsz vizsgázni, 4.-re már külföldön tudsz(összesen 3.danig 12-15év).( Általában Yamada sensei előtt pl.:Belgiumba,Az Aikido vezetője előtt), 4.dan után pedig már csak kapod a danokat (nem így össze-vissza) attól függ itthon mennyit teszel a magyar Aikido-ért, pl.:edzőként. nagyon sokat kell tenned érte.

Aikidos ismerőseim, már ilyen 25-30éve csinálják és mindegyik ilyen 5.danos.

Te max ha rendszeresen vizsgázol, akkor 4-5év múlva lehetne meg az 1.danod (attól függ,hogy a te Dojodba, hogy vannak a fokozatok. sok helyen pl: 12.kyu van,de kezdi mindenki átvenni a 6.kyu-s rendszert. 6-5-4-3-2-1.kyu utána meg dan összesen kb 5-6év, tanácsos kihagyni időt gyakorlásra (1.-2.kyunál 1évet, danoknál 1-3évet. Mikor elkezdtem én is Seagalra alapoztam/alapozok. De vannak más nagy aikidosok pl: Michelle feilen rigol 6.dan

Yamada Sensei 8.dan

Donovan waite sensei 7.dan

Tamura Sensei 8.dan

és még sorolhatná, a nagymestereket, én próbálok mindegyiknek a technikáinak a végrehajtásából ellesni egy picit, és azt használni. fent soroltak közül michelle,Donovan senseinek voltam seminariumán mind2-nél nagyon szép és hatásos technikákat tanultam. Érdemes ilyenekre eljárni. remélem tudtam válaszolni a kérdésedre. mindössze mivel Itthon 3.danig lehet vizsgázni ezáltal kb. 12-14évbe telik, DE MINDEN RAJTAD MÚLIK MENNYIRE VAGY KITARTÓ!

2016. okt. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!