Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hol tudok olyan tojást szerezn...

Hol tudok olyan tojást szerezni, amit fogyaszthatok anélkül h nagy lenne az esélye annak h valamilyen fertőzést elkapok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 10. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
feltörés előtt leöblíted,csak hőkezelve fogyasztod és akkor nem lesz vele probléma.
2016. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ecettel is lemoshatod, mamám mindig lespriccolja a tojást ecettel :) És igen, főzd meg jól, nyersen kerüld (bár én pl. tiramisuban nyersen szoktam)
2016. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Se a tükörtojást, se a főtttojást nem szeretem. A nyersnek viszont több előnyét is olvastam és inkább így fogyasztanám.
2016. máj. 10. 20:29
 4/9 anonim ***** válasza:
A nyers tojásban lévő fehérje nem épül be a testünkbe, csak ha hőkezelve van. Remélem tudod.
2016. máj. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Na ahol a nyerstojás előnyeiről írnak, ott ne olvasgass tovább...
2016. máj. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:

"A nyersnek viszont több előnyét is olvastam"


Hol olvastad és mit írtak, mik ezek az előnyök?


Az ilyen egészségkárosítást eredményező hazugságokat terjesztő helyeket meg kellene szüntetni, ha kell, akár jogi úton is.

2016. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor a nyers tojás fehérjéje nem épül be? A hőkezelve alatt mit kell érteni? Kifőzve, vagy ilyesmi? :DD nem nagyon vágom ezt :P
2016. máj. 12. 16:03
 8/9 anonim válasza:
Van etel, amelybe csak a nyers tojas jó,, Pl a majonez. Salmonellával fertőzött csirke tojasának kis valószinüséggel a belseje is lehet fertőzött, hiába mossuk le kivülről. Az eredeti kerdesre a valasz engem is erdekelne, de eddig arról még senki nem irt.
2016. máj. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Azoknak a tyúkoknak a megbetegedési esélyük sokkal kissebbek,amik szaladgálhatnak,kapirgálhatnak.(a természetes ellenállásuk kialakulhat)Keress olyan vidéki termelőt,akinét ilyen tartást tapasztalsz.

Egy trükk,a tojás tartósításra:Oldj fel mészhidrátot,vagy meszet híg tejjé,és a természetes tartásból származó tojásokat,amiket vödörbe helyeztél öntsd le a mésztejjel úgy,hogy fedje el.Tárold hűvös helyen!Ez tartósít,fertőtlenít,s akár egy évig is fogyasztható.

2016. máj. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!