Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Kali utcára 1 vagy inkább 2...

A Kali utcára 1 vagy inkább 2 Viperával hatásosabb? (Kérem olyan írjon aki ért ehhez a harcművészethez vagy a Viperához ne nethuszárok. )

Figyelt kérdés

Illetve hogy van-e a Kali-nál jobb harcművészet ami a Vipera-hoz passzol?



Illetve hogy milyen pusztakezes harc menne hozzá?

Box vagy Savate?


Mivel utcára kell így az a sejtésem, hogy a Savate.

Mivel a Savate-nál nem kell közvetlenül az ellenfél arcába lenni, ide-oda ugrál és villámgyorsan rúg.


2016. máj. 12. 18:02
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ez jó edzés lenne a Viperához?


[link]

2016. máj. 12. 18:03
 2/18 anonim ***** válasza:

az 1.

viperával a meglepetésből támadás a hatásos.

ehhez meg elég 1,a testőröknél is csak 1 van.

az ide oda ugrál az ringben alap,de önvédelmi helyzetben taktikailag előnytelen mert időhúzás.

2016. máj. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Azzal tisztában vagy hogy a vipera be van tiltva ?


Az eskrima valóban passzol a botos harchoz, de viperával nem úgy kell ütni, mint egy rövid bottal. A végével kell eltalálnod, akkor tör csontot, ergó ki kell tapasztalnod. Ha van olyan edzés ami külön viperával foglalkozik, nyilván az a legjobb.

Az ökölvívás jó önmagában is, de ha van nálad egy vipera és használni is tudod, az öklödre nem lesz szükséged. Inkább valami krav magát, defendot, japán ju jitsut vagy eskrimát (ha úgy tetszik kalit) tanulj mellé.

2016. máj. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A migráció is illegális, mégis szar rá mindenki.

Mert az emberség a fontos meg az elfogadás.


Úgyhogy tök mindegy, hogy be van e tiltva.

Ha halálra késelnek az utcán akkor majd magyarázhatod a kaszásnak, hogy azért nem hordtál magadnál valamilyen fegyvert mert pár hülye betiltotta. Baseball ütőt ezért nem hordhatsz, tőrt ezért nem. Blahblah.



Ami az ugrálást illeti a Savate eleve utcai harc.

Amúgy meg nem hiszem hogyha ketten letámadnak és te odamész az egyikhez hogy megüsd akkor a másik nem fog tevékenykedni mögötted. De Savate-val megütöd az egyiket arrébb pattansz és már megy is a rúgás. Abban jobban megbízom.


Elég csak az elejét nézni pár percig.

https://www.youtube.com/watch?v=UfEvLG9sQfw

2016. máj. 12. 20:34
 5/18 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, akkor inkább szerezz be egy stukkert. Ha 3an rádugranak akkor a viperával sem fogsz semmit érni.


Savatén te nem igazán fogsz utcai szituációlat gyakorolni. Régen valóban az volt, de itthon egy versenysport. A ringre fogsz készülni az edzéseken.


Az ilyen megrendezett youtube promo videókat inkább ne vedd referenciaként. Ha összeállunk 3an, ennél már mi is sokkal látványosabb bemutatót össze tudunk rakni.

2016. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Igazából arra gondoltam, hogy a Savate lenne az alap ha megtámadna valaki. Ha komolyabb lenne a dolog akkor meg a Viperára támaszkodnék.


Igazából ő tanítana.

Először bottal való harcot tanít, aztán késharcot, utána meg a pusztakezest. Én még erre gondoltam.


https://www.youtube.com/watch?v=w14TXkrmzWk

2016. máj. 12. 22:09
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha ez érdekel, akkor menj ide. A videó alapján nem egy rossz instruktor.

De a bunyó legyen az utolsó amit egy utcai konfliktusban előveszel. Életbiztosítást semmi sem ad. De ezt úgyis el fogja neked mondani az edzéseken.

Jó és kitartó edzést !

2016. máj. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

A Box is versenysport.

A videón pedig nem beállított dolgok vannak, hanem technikák. Nem Kung-Fu videót hoztam ahol csak megjátsszák a dolgot. És állítólag a Savate a legjobb bunyós harc. megtanít az ökölre is mint a Box, de a rúgásokra is. Ugyan ha az ellenség előtted áll ott nyilván az ököl dominál, de ha távolabb van akkor lábbal is lehet darálni.


A legfontosabb mindenféleképpen a Vipera + Kés lesz amit az ürge megtanít. Utána nem tudom még milyen pusztakezes rendszer legyen.

2016. máj. 13. 13:41
 9/18 anonim ***** válasza:
Legelőször is a "legjobb" szót kell kitörölnöd a fejedből közelharc terén. Maximum "más".
2016. máj. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Eddig akárhányszor láttam Savate VS Muay Thai meccset mindig a Muay Thai-os lett kiütve. Hiába van a Muay Thai-osnak hatalmas rúgása ha a Savate-s az egyik pillanatban itt van a másikban meg ott. A Muay Thai-osnak akkor van jó rúgása ha az ellenség beáll elé és nem mozdul ahogy látni szoktam.


Úgyhogy én a Savate-ra voksolok.

Defendo-ról is láttam videókat.

Abból álltak kb, hogy jön a támadás te ellököd és elfutsz. Úgyhogy az felejtős.

2016. máj. 13. 15:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!