Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Japán jiu-jitsu stílus milyen...

Japán jiu-jitsu stílus milyen földharcban?

Figyelt kérdés

Más földharc stílusokhoz képest a japán jiu-jitsusok milyenek a földharcban?

Vannak olyan jók mint a birkózók, brazil jiu-jitsusok,judosok?

Mivel ők konkrétan dobó, földharc stílusúak. Mármint ezalatt azt értem, hogy ők csak ezt gyakorolják mert ez a stílusok lényege

De a jápán jiu-jitsuban ugye minden van ütés, rúgás, védés, önvédelem, eszköz elleni önvédelem, szabadulás, dobás, földharc. Ezért gondolom úgy, hogy ők földharcban nem olyan jók mint akik edzésen csak a dobást, földharcot gyakorolják. Előző példámban mondtam mint a birkózók, judosok, brazil jiu-jitsusok.

Azt én is tudom, hogy a judo a japán jiu-jitsuból alakult ki Dr. Jigoro Kano fejlesztette ki.



2016. máj. 25. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
hát szerintem nem a legjobbak, azt szeretnéd tanulni?
2016. máj. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Majd kiegészítőnek szeretném később.
2016. máj. 25. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha önvédelmet akarsz tanulni, akkor a földharc milyensége talán másodlagos. Éles helyzetben az egyszerű dolgok működnek, egy fojtás, egy karfeszítés, egy lehidalás, egy átforgatás meg minden stílusban ugyanaz, a különbség inkább ott van, hogy hogyan alakítanak ki helyzeteket.


Az önvédelemben viszont erre se idő, se figyelem nincs.


Egy példa: a BJJ-ben pl. alap, hogy ne add fel a hátad, mert egy csomó dolgot megcsinálnak rajtad hátulról, te is gyakorlod, hogy mi mindent csinálnál mountból. Namármost, ha önvédelemben eljutnék oda, hogy a támadó hátára mászhatok (akár négykézláb van, akár hason), akkor baromira nem azzal foglalkoznék, hogy onnan mit és hogyan vinnék végbe rajta, hanem fejberúgnám és elrohannék az első nyilvános helyre. Pedig judozok, ott ugyebár nem is rugdossuk a másikat.


Ugyanez igaz a leszorításokra, fojtásokra, karfeszítésekre. Önvédelemre melyik alkalmas? Ez nem egy bíró által vezetett meccs, ahol a karfeszt lekopogja az ellenfeled, felálltok, győztest hirdetnek, meghajoltok, kezet fogtok... kész vagy az utcán kitörni a másik kezét? Kész vagy ájultra fojtani? Abba fogja hagyni a támadást csak azért, mert leszorítod? Nem fogja szétharapni a vádlid, miközben a karját feszíted?

2016. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze ez így is van. Csak most állóharc mellé szeretnék dobó, földharc stílust. És ez tetszik nagyon nekem.
2016. máj. 25. 10:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A japán ju jitsu egy harcművészet, alapvetően önvédelmi céllal, és jobb helyeken sparringgal. Utcára sokkal jobb mint a birkó, judo vagy bjj.
2016. máj. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 aikiboxer ***** válasza:

Ütés rúgás csak tévedésből van benne (Magyarországon); mert amúgy az eredeti ju jutsuban csak ütés van de az se ököllel mint a karatéban. Az eredeti ju jutsuban nincs rúgás.


De a témára térve: gyengék földharcban mint a harmat, egy judós, BJJ-s, birkózó akik erre specializálódnak, összecsomagolják őket tízóraizás közben, bekötött szemmel.

2016. máj. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ortilio válasza:

Kíváncsiságból lenéztem egy Jitsu edzésre.

Szerintem érdemben nem lehet ennyi mindennel foglalkozni heti párszor 2 órában.

A földharcuk még elment, de a többi...

Biztos van ahol jobb szemléletben művelik, de sok a kamu hely.

2016. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Sensei Péter válasza:
Már 3 éve japán ju jitsuzom és fektetünk energiát földharcra is,de nemcsak földharcra hanem ütésekre és rugásokra is. Szoval lehet hogy egy BJJ legyözne. De judos azért nem mert mi judo technikákat tanulunk. És birkozót én már gyöztem le földharcban
2019. jan. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!