Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire korán lehetne matemat...

Mennyire korán lehetne matematikailag bebiztosítani egy F1-es vb címet?

Figyelt kérdés
A legkorábbi ha jól tudom Schumacheré volt amikor 6 futammal a vége előtt biztos volt a vb-címe, de a jelenlegi pontrendszerrel matematikailag mi lenne a legkorábbi időpont, amikorra be lehetne biztosítani a címet?

2016. máj. 28. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hány futamos az évad.

De logikusan: az évad fele +1 futam.

Tehát a mostani, 21 futamos évadban matematikailag a 11. futam megnyerésével ( ha az addigiakat is ő nyerte) bajnok lehetne bárki, hiszen utána autóba sem kellene ülnie, mert 10 futam alatt senki sem tudna annyi pontot szerezni, mint ő 11 futam alatt.

2016. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, az elsőnek igaza van. Ez úgy lehetséges, hogy a fele futamon, plusz még egyen adott ember kivételével mindenkitől elvesznek minden pontot. Például szabálytalanság miatt.


Elég lehet a fele futam is (matematikai szabályok szerint felfele kerekítve), ha van arra szabály, hogy minden tekintetben ugyanannyi ugyanolyan helyezés esetén az nyer, aki előbb szerezte meg a pontokat.

2016. máj. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nem kell hozzá nagy matektudás kiszámolni hogy 17 futamot kell megnyerni a 21-ből, és akkor tökmindegy ki hol végez mögötte meg ha a maradék 4 futamon nem szerez pontot akkor is nyer, 25-18.... pontrendszerben.
2016. máj. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 40%-os, nem ártott volna, ha elolvasod mind a kérdést, mind a válaszokat. Nem az volt a kérdés, hogy : 'Mikor lehet matematikailag bebiztosítani legkorábban a vb-címet akkor, ha a második legjobb mindig 2. lesz?' . Szimplán az volt, hogy mikor lehet legkorábban. Márpedig kellően erős szabálytalanság esetén el lehet venni a pontokat, és volt is már rá példa pár pilótánál. Ezt a részt nem olvastad el (idézet):


,,Ez úgy lehetséges, hogy a fele futamon, plusz még egyen adott ember kivételével mindenkitől elvesznek minden pontot. Például szabálytalanság miatt. ''

2016. máj. 30. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

A kérdező nem erre gondolt valószínűleg. A pontokat nem szokták elvenni manapság az meg hogy egy versenyzőt leszámítva elvegyék egyáltalán nem lehetséges.

2016. máj. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!